reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Silver TV zamiast ATM Rozrywka w MUX 1

dodano: 2021-02-25 13:42 | aktualizacja: 2021-02-26 10:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/omediach.info/satkurier.pl

senior 25 lutego br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o udzieleniu Michałowi Winnickiemu koncesji na rozpowszechnianie kanału Silver TV w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1). Silver TV zastąpi w tym bezpłatnym pakiecie stację ATM Rozrywka, która zakończyła nadawanie 24 lutego br.

senior


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Silver TV ma być kanałem o charakterze wyspecjalizowanym, adresowanym do seniorów.

Jak powiedział w styczniu dla omediach.info Michał Winnicki, inspiracją do stworzenia Silver TV była książka „Marketing generacji silver”, a także jego własne obserwacje. Jak dodał, kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (ČT3) oraz Niemczech (Sat.1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem.

Michał Winnicki zauważył, że telewizję, szczególnie tę dostępną naziemnie z tradycyjnej anteny, oglądają głównie osoby starsze, lecz w ofercie DVB-T i w ogóle w polskiej telewizji brakuje kanału dedykowanego seniorom.
 

W ofercie programowej Silver TV znajdą się: filmy i seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, programy poradnicze adresowane do seniorów, transmisje Mszy Św. i nabożeństw oraz w mniejszym stopniu także audycje muzyczne prezentujące m.in. muzykę klasyczną. Wszystkie audycje będą realizowane w takiej formie, aby były jasne i czytelne dla seniorów, a jednocześnie ciekawe dla całych rodzin. Chcemy nawiązywać do czasów, gdy telewizję oglądały wszystkie pokolenia w domu

- poinformował satkurier.pl Michał Winnicki.

Dodajmy, iż o północy 24/25 lutego emisję zakończył kanał ATM Rozrywka. Powodem było nieprzedłużenie koncesji na MUX 1 przez KRRiT. Tłem był spór pomiędzy nadawcą kanału - ATM Grupą, a Krajową Radą. Według regulatora rynku, ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem KRRiT ogłosiła konkurs na miejsce w MUX 1 zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu.

Koncesja dla stacji ATM Rozrywka TV obowiązywała od 25 lutego 2011 roku do 24 lutego 2021 roku. ATM Grupa poinformowała wcześniej, że jeśli nie uda jej się przedłużyć dotychczasowej koncesji naziemnej albo uzyskać nowej w ogłoszonym konkursie przez KRRiT, nie będzie kontynuować nadawania stacji ATM Rozrywka TV u operatorów kablowo-satelitarnych. Oznacza to zatem definitywny koniec kanału ATM Rozrywka.

Do konkursu na miejsce w MUX 1 zgłosili się: Michał Winnicki z kanałem Silver TV, Green Content (grupa Discovery) ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) ze stacją H! TV, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) ze stacją CD Action TV, Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z kanałem Polsat Edu, a także ATM Rozrywka (ATM Grupa) z kanałem ATM Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...