reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie

dodano: 2021-02-24 07:32 | aktualizacja: 2021-02-25 09:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

ATM Rozrywka TV O północy ze środy na czwartek, 24/25 lutego emisję zakończył kanał ATM Rozrywka TV, którego nadawcą była ATM Grupa. Dostęp do stacji mieli abonenci takich operatorów jak Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+ oraz Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

ATM Rozrywka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ATM Rozrywka TV to kanał wyspecjalizowany, rozrywkowo-filmowy. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku (więcej tutaj). Dostęp do stacji mieli abonenci Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj), Platformy Canal+ (więcej tutaj), Orange TV (więcej tutaj), sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) - naziemna emisja była prowadzona w wyniku wygranego przez nadawcę konkursu ogłoszonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) (więcej tutaj). Dodajmy, iż nadawca rozważał start kanału w wysokiej rozdzielczości (ATM Rozrywka TV HD, wersje SD i HD miałyby identyczne ramówki) dla operatorów kablowo-satelitarnych, ale ostatecznie nie doszło do jego startu (więcej tutaj).

Kanał ATM Rozrywka nie jest kanałem gwarantowanym w Państwa Umowie lub Aneksie. Zakończenie nadawania tego kanału na terenie Polski nie stanowi zmiany warunków umowy - informuje Cyfrowy Polsat. Oznacza to, że w związku z zakończeniem nadawania ATM Rozrywka TV, nie przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy u tego operatora.

Jednym z udziałowców ATM Grupy jest Zygmunt Solorz-Żak, który jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, do którego należy Telewizja Polsat - spółka ta współpracowała z ATM Grupą m.in. przy emisji stacji ATM Rozrywka TV.

Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w MUX 1 zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu.

Do konkursu zgłosili się: Michał Winnicki ze Szczecina z kanałem Silver TV, Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV, Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu, a także ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka (więcej tutaj).

Koncesja dla stacji ATM Rozrywka TV obowiązywała od 25 lutego 2011 roku do 24 lutego 2021 roku. Do tej pory Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie rozstrzygnęła jednak konkursu. ATM Grupa poinformowała ponadto, że jeśli nie uda jej się przedłużyć dotychczasowej koncesji naziemnej albo uzyskać nowej w ogłoszonym konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, nie będzie kontynuować nadawania stacji ATM Rozrywka TV u operatorów kablowo-satelitarnych (więcej tutaj).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...