reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC Three wznowi nadawanie

dodano: 2021-03-02 17:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: BBC/satkurier.pl

BBC Three Brytyjski nadawca publiczny BBC zapowiedział powrót kanału telewizyjnego BBC Three, który zakończył nadawanie pięć lat temu - 16 lutego 2016 roku, przenosząc się do internetu jako biblioteka VOD. Grupą docelową BBC Three nadal mają być widzowie w wieku 16-34 lat. Powrót kanału uzależniony jest od uzyskania odpowiedniej zgody od regulatora medialnego Ofcom.

BBC Three


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Powrót kanału telewizyjnego BBC Three planowany jest na styczeń 2022 roku. Stacja ma być nadawana codziennie w godzinach od 19:00 do 4:00, czyli tak jak kiedyś, dzieląc jak dawniej czas antenowy z kanałem dla dzieci CBBC. Oznacza to, że BBC Three wróci na satelitę Astra 2E (28,2°E) - FTA w wiązce brytyjskiej, do telewizji naziemnej Freeview (pozycje 201 SD i 204 HD) oraz do sieci kablowych i IPTV (np. Virgin Media). Kanał BBC Three wystartował 9 lutego 2003 roku, zastępując BBC Choice.
 

- BBC Three było prawdziwym hitem dla BBC, dostarczając niektóre z naszych największych show, od „Killing Eve”, po „Fleabag” i „Normal People”. Wierzymy w sukces, a zobowiązując się do podwojenia inwestycji w produkcje BBC Three w ciągu najbliższych dwóch lat, chcemy zaprezentować te treści szerszej publiczności. Korzystanie zarówno z kanału telewizyjnego, jak i BBC iPlayer w tandemie, pomoże poszerzyć naszą ofertę i zapewnić większą wartość młodszym odbiorcom - informuje BBC.

Podczas gdy BBC jest popularne wśród młodej widowni - średnio spędza ona więcej czasu tygodniowo (siedem i pół godziny) w mediach z usługami BBC niż z jakakolwiek inną marką, badanie BBC zidentyfikowało znaczną grupę młodszych widzów, którzy są zainteresowani telewizją linearną, ale niekoniecznie BBC. Nadawca chce to zmienić.
 

BBC Three to historia sukcesu BBC, wspierając kreatywność, nowe talenty i odważne pomysły, które zaowocowały hitem za hitem, od „Fleabag” i „Man Like Mobeen”, „Ru Paul's Drag Race UK” i „Jesy Nelson's Odd One Out”, po „Normal People” i „This Country”.

BBC musi wesprzeć sukces i upewnić się, że jej programy docierają do jak największej liczby młodych ludzi, bez względu na to, gdzie mieszkają w Wielkiej Brytanii. Dlatego niezależnie od debat o przeszłości chcemy ponownie dać BBC Three własny kanał telewizyjny. Ma ekscytujące, przełomowe treści, które zasługują na jak najszerszą widownię, a korzystanie z BBC iPlayer wraz z kanałem linearnym zapewni najlepszy efekt

- powiedziała Charlotte Moore, Chief Content Officer BBC.

BBC chce dążyć do tego, aby co najmniej dwie trzecie wydatków na rozszerzony program BBC Three trafiało poza Londyn i Wielką Brytanią. Ponadto chce stawiać na brytyjskie talenty, co ma mu pomóc w lepszym dotarciu do młodej widowni.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...