reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy cykl programów eko w BBC Earth - „W trosce o planetę"

dodano: 2021-02-19 13:12 | aktualizacja: 2021-03-07 20:47
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: BBC Earth

Horizon Chris Packham 7 BBC Earth 360px.jpg Przyszłość planety zależy tylko od nas, z taką myślą zostawia nas ostatni odcinek najnowszej serii przyrodniczej BBC „Planeta doskonała”, który jest poświęcony wpływowi człowieka na środowisko naturalne. Jako kontynuację podjętego w nim tematu BBC Earth stworzyło cykl programów o tematyce ekologicznej „W trosce o planetę”, dzięki któremu widzowie będą mogli zmierzyć się z budzącymi dyskusję tematami zanikania bioróżnorodności, zmiany klimatu czy przeludnienia.  

BBC
Exctinction The Facts BBC Earth 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród tytułów zawartych w cyklu szczególnie polecamy program „Wymieranie gatunków: fakty”, w którym Sir David Attenborough analizuje zjawisko współczesnego masowego wymierania zwierząt i roślin, badając przyczyny i wskazując potencjalne rozwiązania tego globalnego problemu. W ciągu nieco ponad 40 lat populacje zwierząt zmniejszyły się o 60%. Milionowi gatunków roślin i zwierząt grozi wyginięcie, wielu z nich już w ciągu najbliższych dziesięcioleci, jeśli nie zostaną podjęte pilne działania. 

Premiera już 11 marca o godz. 19:55 na kanale BBC Earth.

Kolejną wartą uwagi premierą będzie program „7,7 miliarda ludzi”, w którym Chris Packham podróżuje po świecie, szukając odpowiedzi na trudne i kontrowersyjne pytanie czy możemy ograniczyć wpływ rosnącej populacji ludzkiej. Do 2050 roku naszą planetę może zamieszkiwać nawet 10 miliardów ludzi. Zważywszy na to, jakie piętno odbija na naszej planecie obecna populacja licząca 7,7 miliarda ludzi, Chris Packham uważa, że kwestia rosnącej populacji i jej wpływu na naszą planetę stanowi jeden z najważniejszych - i często pomijanych - tematów dyskusji w dobie rosnącej świadomości ekologicznej. W swoich badaniach skupia się na przyczynach tak szybkiego wzrostu naszej populacji, jej wpływie na świat przyrody, ale także potencjalnych rozwiązaniach tego problemu.

Premiera już 1 kwietnia o godz. 19:55 na kanale BBC Earth.
 


Widzowie będą mogli również zobaczyć program „Menu dla dobra planety”, w którym celebryci zapoznają się z kosztem węglowym swych posiłków w ramach unikalnego eksperymentu pełnego cennych wskazówek, jak jeść w sposób przyjazny dla środowiska. Żywność jest ogromnym źródłem emisji gazów cieplarnianych. Ale najbardziej szkodliwe wybory w tej dziedzinie to nie zawsze te, których się spodziewamy.  

Premiera już 15 kwietnia o godz. 19:55 na kanale BBC Earth.
 
Program „Menu dla dobra planety” („Feast to Save the Planet") w BBC Earth


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...