reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Drugi kanał międzynarodowy z Kazachstanu. Jaki?

dodano: 2021-03-25 18:34 | aktualizacja: 2021-03-25 18:54
autor: RO | źródło: obob.tv

Kazachstan Kazachstan uruchomił nowy kanał telewizyjny Turkistan. Ten najnowszy projekt Kazachstanu ma stać się „złotym mostem" dla wymiany informacji między krajami tureckojęzycznymi i tworzenia wspólnej przestrzeni medialnej. Kanał oferuje aktualne informacje, programy, seriale i filmy dokumentalne.

https://frontnews.eu/contents/news/34328/images/resize_IaVHgLfMmkAvt0DERNFu9wzTUSyCXPo7_980x590.JPEG
Kazachstan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z Kachachstanu jest już nadawany międzynarodowy kanał satelitarny Kazakh TV (dawniej Caspionet, istniejący od 2002 roku), a obecnie nadający w językach kazachskim, rosyjskim, angielskim, kirgiskim i uzbeckim. Kazakh TV jest nadawany z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E.

Zapowiedziano, że nowy kanał Turkistan będzie nadawać w trzech językach - kazachskim, rosyjskim i tureckim. Taki wybór języków wynika z faktu, że Turcy, Kazachowie, Kirgizi, Uzbecy, Tatarzy i szereg innych narodów żyjących w środkowej Eurazji są blisko spokrewnionymi narodami tureckojęzycznymi. Między nimi jest bariera językowa, a językami komunikacji międzyetnicznej są rosyjski i turecki. Kazachski został wybrany do promowania tego języka w świecie tureckojęzycznym.

Międzynarodowy kanał Turkistan stworzono na polecenie prezydenta Kazachstanu, Nursułtana Nazarbajewa. Aktualnie nie jest dostępny z satelity.
 

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...