reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Drugi kanał międzynarodowy z Kazachstanu. Jaki?

dodano: 2021-03-25 18:34 | aktualizacja: 2021-03-25 18:54
autor: RO | źródło: obob.tv

Kazachstan Kazachstan uruchomił nowy kanał telewizyjny Turkistan. Ten najnowszy projekt Kazachstanu ma stać się „złotym mostem" dla wymiany informacji między krajami tureckojęzycznymi i tworzenia wspólnej przestrzeni medialnej. Kanał oferuje aktualne informacje, programy, seriale i filmy dokumentalne.

https://frontnews.eu/contents/news/34328/images/resize_IaVHgLfMmkAvt0DERNFu9wzTUSyCXPo7_980x590.JPEG
Kazachstan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z Kachachstanu jest już nadawany międzynarodowy kanał satelitarny Kazakh TV (dawniej Caspionet, istniejący od 2002 roku), a obecnie nadający w językach kazachskim, rosyjskim, angielskim, kirgiskim i uzbeckim. Kazakh TV jest nadawany z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E.

Zapowiedziano, że nowy kanał Turkistan będzie nadawać w trzech językach - kazachskim, rosyjskim i tureckim. Taki wybór języków wynika z faktu, że Turcy, Kazachowie, Kirgizi, Uzbecy, Tatarzy i szereg innych narodów żyjących w środkowej Eurazji są blisko spokrewnionymi narodami tureckojęzycznymi. Między nimi jest bariera językowa, a językami komunikacji międzyetnicznej są rosyjski i turecki. Kazachski został wybrany do promowania tego języka w świecie tureckojęzycznym.

Międzynarodowy kanał Turkistan stworzono na polecenie prezydenta Kazachstanu, Nursułtana Nazarbajewa. Aktualnie nie jest dostępny z satelity.
 

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...