reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
Bundesliga w platformie Viaplay do 2029 roku

dodano: 2021-04-27 09:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NENT Group/satkurier.pl

Viaplay Poland Nordic Entertainment Group (NENT Group) oraz Bundesliga International, spółka zależna DFL Deutsche Fußball Liga przedłużyły partnerstwo w zakresie praw medialnych na 9 rynkach europejskich do 2029 roku. To sensacyjna wiadomość po tym, jak w listopadzie ub.r. skandynawska grupa ogłosiła nabycie wyłącznych praw do transmisji niemieckiej Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce na 4 lata od sezonu 2021-22 do końca sezonu 2024-25. Oznacza to, że teraz przedłużyła zawarte w listopadzie partnerstwo o kolejne 4 lata.

satkurier.pl
Bayern Monachium Bundesliga Arena stadion 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fani piłki nożnej w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwie, Litwie oraz Polsce co tydzień będą mogli śledzić sportowe zmagania światowych gwiazd występujących w Bundeslidze oraz 2. Bundeslidze. Transmisje spotkań dostępnych na platformie streamingowej Viaplay, należącej do NENT Group, będą prowadzone z wykorzystaniem studiów meczowych oraz komentarzy w językach lokalnych.

NENT Group w każdym sezonie pokaże na żywo ponad 300 spotkań Bundesligi. Zawarta umowa obejmuje również wyłączne prawa do transmisji meczów Superpucharu Niemiec oraz spotkań barażowych decydujących o awansie do Bundesligi.

Podpisane porozumienie jest najdłuższą tego typu umową dotyczącą praw medialnych, jaką kiedykolwiek zawarła NENT Group lub Bundesliga International, co stanowi podkreślenie silnych relacji pomiędzy dwiema organizacjami. W okresie obowiązywania umowy, Bundesliga stanie się filarem oferty sportowej NENT Group w obszarze streamingu, obie strony będą także dążyć do dalszego poszerzania środowiska kibiców Bundesligi na rynkach, na których działa Grupa.

Ponad 60 zawodników reprezentujących dziewięć rynków, na których obecna jest NENT Group, rywalizuje obecnie w dwóch najważniejszych niemieckich ligach piłkarskich. Wśród nich są takie gwiazdy, jak Robert Lewandowski (Bayern Monachium/Polska), Erling Haaland (Borussia Dortmund/Norwegia), Emil Forsberg (RB Lipsk/Szwecja), Thomas Delaney (Borussia Dortmund/Dania), Alfreð Finnbogason (FC Augsburg/Islandia) i wielu innych.
 

Rozgrywki Bundesligi są niezwykle emocjonujące ze względu na wysoki poziom rywalizacji oraz zaangażowanie kibiców. Viaplay może teraz co tydzień przybliżać fanom ligi, zarówno na naszych nowych rynkach, jak i tych, na których mamy już ugruntowaną pozycję, ich lokalnych bohaterów, aż do końca dekady. To historyczne partnerstwo obejmujące dziewięć krajów, stanowi element realizacji naszych celów, które oparte są na długoterminowych kontraktach pozwalających spojrzeć z odpowiedniej perspektywy na długofalowy rozwój naszej usługi, tworzonej z myślą o obecnych, lecz co równie istotne, przyszłych kibicach. Pokazuje ono także nasze zaangażowanie w Bundesligę, której jesteśmy dumnym partnerem oraz przybliża NENT Group do realizacji naszych ambicji bycia europejskim mistrzem streamingu

- powiedział Anders Jensen, prezes NENT Group.

Podpisując tę długoterminową umowę, po raz kolejny potwierdzamy strategiczne podejście do ścisłej współpracy z naszymi partnerami, w celu dostarczania światowej klasy produktu kibicom w całej Europie. Biorąc pod uwagę ambicje NENT Group w obszarze streamingu oraz jej podejście do innowacji, które odzwierciedla również nasz własny etos, NENT Group oraz Bundesliga tworzą fundament partnerstwa, będącego zapowiedzią wielu wspólnych i ekscytujących momentów w nadchodzących latach

- powiedział Robert Klein, prezes Bundesliga International.

Platforma streamingowa Viaplay działa w Estonii, na Łotwie oraz Litwie od 9 marca, natomiast w Polsce zostanie uruchomiona w sierpniu tego roku.

Aktualnie, do końca obecnego sezonu większość meczów Bundesligi można oglądać w kanałach Eleven Sports, a 2-3 mecze kolejki w CANAL+ Sport.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...