reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mediaset wraca do planów utworzenia MediaForEurope

dodano: 2021-04-27 13:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: digitaltveurope

Mediaset Mediaset wraca do swoich planów utworzenia ogólnoeuropejskiej grupy medialnej i przeniesienia swojej siedziby do Holandii. Włoska firma zapowiedziała, że ​​zwróci się do akcjonariuszy o zatwierdzenie projektów, które zostały wcześniej odłożone na półkę z powodu sprzeciwu drugiego co do wielkości inwestora, Vivendi.

Mediaset


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa, wcześniej nazywana MediaForEurope, miała zapewnić Europie sposób na odparcie wpływów amerykańskich firm, takich jak Netflix i Disney. Umiejscowienie siedziby prawnej w Holandii ułatwiłoby poszukiwanie europejskich powiązań, ale Vivendi stanowczo odrzuciło to posunięcie.

Mediaset pragnie zgody, więc zaoferował Vivendi zniesienie programu lojalnościowego, który wcześniej ten francuski gigant zakwestionował. Grupa kontrolowana przez rodzinę Berlusconi stwierdziła, że ​​chce „nawiązać konstruktywny dialog” z akcjonariuszami na temat programu.

Ogłoszenie to nastąpiło po tym, jak Mediaset podał swoje roczne wyniki, w których jego zysk operacyjny spadł z 354,6 mln euro w 2019 roku do 269,7 mln euro. Mediaset był pod znacznym wpływem pandemii COVID-19, ale odnotował ożywienie w krajowej sprzedaży reklam w drugiej połowie. roku.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...