reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja satelitarna zakazana w Birmie

dodano: 2021-05-05 23:50 | aktualizacja: 2021-05-06 23:11
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Global New Light of Myanmar

Canal plus mynamar birma mjanma 360px.jpg Telewizja satelitarna zostanie całkowicie zakazana w Birmie. Wojskowe władze Mjanmy ogłosiły zakaz używania odbiorników telewizji satelitarnej, a powodem jest to, że obywatele tego kraju nadal protestują przeciwko wojskowemu zamachowi stanu. Co w tej sytuacji stanie się z platformą CANAL+ w Mjanmie?

CANAL+ Myanmar FG
Canal plus mynamar birma mjanma 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Junta wojskowa kontroluje wszystkie aspekty życia w Mjanmie, w tym media. Mobilny dostęp do Internetu został w dużej mierze odcięty na ponad 50 dni, bo władze próbowały powstrzymać protesty. Okazuje się, że telewizja satelitarna jest najnowszym celem wojskowej władzy rządzącej obecnie w Mjanmie. 

W oświadczeniu kontrolowana przez juntę państwowa telewizja MRTV powiedziała:

- Telewizja satelitarna nie jest już legalna. Kto narusza prawo dotyczące telewizji i wideo, a zwłaszcza osoby korzystające z anten satelitarnych, podlega karze rocznego pozbawienia wolności i grzywny w wysokości 500 000 kyat (320 dol.). Nielegalne media nadają wiadomości, które podważają bezpieczeństwo narodowe, praworządność i porządek publiczny oraz zachęcają tych, którzy dopuszczają się zdrady.


Wspierając to, kontrolowana przez wojsko gazeta Global New Light of Myanmar opublikowała raport, w którym stwierdzono, że agencje informacyjne emitują programy, które „szkodzą bezpieczeństwu państwa, praworządności oraz pokojowi i spokojowi społeczności”.

Podczas gdy wszystkie media są obecnie oficjalnie kontrolowane przez wojsko, wiele z nich zostało zakazanych i nadal działają w tajemnicy w Mjanmie. 

Birmańska junta stoi w obliczu niemal jednomyślnej opozycji w kraju od czasu obalenia demokratycznie wybranej Aung San Suu Kyi. Przypomnijmy, że Suu Kyi została zatrzymana od czasu zamachu stanu, do tego ponad 80 dziennikarzy zostało aresztowanych, a tysiącom obywateli Mjanmy grozi więzienie.

Przypomnieć warto, że w Mjanmie zainwestował CANAL+ Group , tworząc tam platformę płatną. Oferta telewizji płatnej CANAL+ Myanmar FG jest dostępna w pakietach 47 kanałów lub 90 kanałów oraz obejmuje 9 birmańskich kanałów pod marką CANAL+.

CANAL+ świadczy usługę przez naziemną telewizję cyfrową (dostępne w Yangon i Mandalay) oraz platformę DTH z satelity Thaicom 6 na pozycji 78,5E. W 2019 roku uruchomiono też birmańską wersję usługi telewizyjnej MyCanal OTT. Co stanie się z tą platformą skoro zakazano telewizji satelitarnej w Mjanmie?


 

Źródło: digitaltveurope.com  canal-plus.com.mm 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...