reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały TVP Kobieta HD i Antena HD w sieci Promax

dodano: 2021-05-07 07:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Promax/satkurier.pl

Promax W środę, 5 maja br. oferta sieci Promax z Ostrowa Wielkopolskiego powiększyła się o takie stacje jak TVP Kobieta HD i Silver TV/Antena HD. Dodatkowo obecny już w ofercie kanał Red Carpet TV HD zmienił numer na liście operatora, aktualnie dostępny jest na pozycji numer 263. - Wszystkie zmiany na dekoderach zaktualizują się automatycznie. Jeżeli chodzi o moduły CAM konieczna jest procedura skanowania kanałów (automatycznie całe pasmo lub dodanie ręcznie wybranych częstotliwości) - informuje operator.

Promax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne:

Antena HD
Numer na dekoderze: 35
Freq: 234 MHz
Modulation: QAM 256
Symbol Rate: 6.875 MS/s
ID Sieci: 319

TVP Kobieta HD
Numer na dekoderze: 215
Freq: 322 MHz
Modulation: QAM 128
Symbol Rate: 6.875 MS/s
ID Sieci: 319

Red Carpet TV HD to kanał, którego nadawcą jest spółka Red Carpet Media Group. Stacja ma charakter wyspecjalizowany, rozrywkowo-poradniczy. W ramówce kanału widzowie znajdą programy o gwiazdach show-biznesu, relacje z wydarzeń kulturalnych, premier kinowych i telewizyjnych, pokazów mody, koncertów czy gal, a także filmy fabularne (więcej tutaj). Przypomnijmy, iż 7 lutego 2016 roku w ofertach operatorów nadający od 2002 roku kanał Edusat (nadający od 2012 roku Edusat HD, wersje SD i HD miały identyczne ramówki) został zastąpiony przez stację ETV (ETV HD, wersje SD i HD miały identyczne ramówki). Nowy kanał przejął od poprzednika ramówkę i sieć dystrybucji, ale nie był on wprost jego następcą. 3 listopada 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła bowiem udzielić spółce Edusat Chanel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą ETV. Kanał Edusat nadawał natomiast na podstawie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny przyznanej 26 lipca 2002 roku przez KRRiT Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej z siedzibą w Warszawie. 1 marca 2017 roku regulator rynku podjął decyzję o cofnięciu koncesji dla stacji Edusat. 28 maja 2018 roku kanał ETV (ETV HD) zmienił nazwę na Red Carpet TV (Red Carpet TV HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki) (więcej tutaj). Stacja Red Carpet TV HD w sieci Promax pojawiła się w poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku (więcej tutaj).

TVP Kobieta HD to kanał o profilu ogólnym. Stacja - jak sama nazwa wskazuje, kieruje swoją ofertę programową do kobiet. W ramówce kanału widzowie znajdą filmy, seriale, dokumenty, audycje rozrywkowe czy programy poradnikowe o zdrowiu, modzie, urodzie, urządzaniu wnętrz, gotowaniu i podróżach. Stacja Telewizji Polskiej rozpoczęła nadawanie w poniedziałek, 8 marca br. (więcej tutaj)

Silver TV to stacja z portfolio Michała Winnickiego. W marcu br. kanał ruszył z testową emisją (początkowo plansza informacyjna, potem telezakupy, a a następnie przekaz stacji Power TV), a z regularnym przekazem wystartował w sobotę, 1 maja br. W ofercie stacji widzowie mogą znaleźć filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, programy poradnicze adresowane do seniorów, transmisje mszy świętych i nabożeństw oraz w audycje muzyczne. Nadawca wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy kanału na Antena HD, ale regulator rynku nie wydał jeszcze decyzji w tej sprawie (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie do oferty sieci Promax dołączyły takie kanały telewizyjne jak Super Polsat HD, Eska Rock TV, TVP Dokument HD, Polsat Doku HD, Superstacja HD (więcej tutaj), Canal+ Sport 3 HD, Canal+ Sport 4 HD i Canal+ Now HD (więcej tutaj) oraz rozgłośnię Radio 357 (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...