reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

100-letnie filmy erotyczne zrekonstruowano do 4K

dodano: 2021-05-20 11:49 | aktualizacja: 2021-05-20 14:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Pornhub/satkurier.pl

The Kiss Pocałunek Thomas Edison Nagrane przed stoma laty filmy erotyczne zyskały nowe życie. Pornhub dokonał ich cyfrowej rekonstrukcji do rozdzielczości 4K. Te unikalne materiały zostały nie tylko scyfryzowane, lecz także poddane koloryzacji i to z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji (AI). Do uczenia maszynowego użyto ponad 100 tys. filmów i zdjęć z biblioteki serwisu Pornhub.

„The Three(some) Musketeer”, 1920
The Three(some) Musketeer 1920


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki „The Remastured Film Library” (połączenie słów remastered i mastured) widzowie mogą przenieść się w przeszłość, by zobaczyć w kolorze, jak wyglądały sceny erotyczne na początku zeszłego stulecia. Biblioteka obejmuje 20 filmów od lat 90. XIX wieku do lat 40. XX wieku.

Pierwszy film z tej kolekcji pochodzi z 1896 roku i został wyprodukowany przez Thomasa Edisona. To słynny „Pocałunek” (The Kiss), jeden z pierwszych filmów, jakie kiedykolwiek pokazano publicznie w celach komercyjnych. W dzisiejszych czasach trudno jest go nazwać erotycznym, ale 125 lat temu ten niemający nawet 30 sekund długości materiał został uznany za szokujący i nieprzyzwoity.
 

- Od chwili, gdy ktoś wymyślił, jak nagrywać ruchome obrazy, ludzie kręcą filmy dla dorosłych - informuje Pornhub. - Uznaliśmy, że ważne jest nie tylko zachowanie, ale także unowocześnienie tych filmów, i jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc włączyć ten wybór artystycznie odrestaurowanych materiałów w stylu vintage do naszej biblioteki, umożliwiając użytkownikom oddanie się oldschoolowej erotyce z minionej epoki.

Powszechną praktyką w filmografii jest kolorowanie i rekonstrukcja nawet najbardziej zabytkowych materiałów filmowych. Brakuje jednak ogólnie dostępnych algorytmów, ponieważ standardowe modele uczenia maszynowego są co prawda oparte na milionach obrazów, ale nie z nagimi postaciami czy odważnymi ujęciami. Wprowadzając sztuczną inteligencję do ogromnej biblioteki treści, systemy serwisu Pornhub nauczyły się wykrywania różnych odcieni skóry miejsc intymnych.

Proces - który wykorzystywał kilka algorytmów sztucznej inteligencji przy ograniczonej interwencji człowieka - obejmował:
  • przygotowanie obrazów: redukcję szumów, wyostrzanie i regulację kontrastu,
  • koloryzację z wykorzystaniem technologii głębokiego uczenia,
  • zwiększenie fps do 60 klatek na sekundę,
  • rekonstrukcję do rozdzielczości 4K,
  • czyszczenie artefaktów, stabilizację i redukcję drgań,
  • remastering audio lub dodanie nowej ścieżki dźwiękowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Erotyka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...