reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5-6/2021

dodano: 2021-06-07 12:23 | aktualizacja: 2021-06-07 13:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5-6/2021 SAT Kurier 5-6/2021
TEST: UPC 4K TV BOX
Jak odbierać kanały z pozycji 16°E?
Kanały TVP w DVB-T2/HEVC
Rajskie Seszele na Oceanie Indyjskim

NOWE PRODUKTY:
Dune HD Max Vision 4K
Nagrywarka HyperCap II (Duo)
Odchudzony LNB Unicable II Inverto

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5-6/2021 - majowo-czerwcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:


 
TEST: TechniSat DIGITRADIO 700

Za namową naszych czytelników tym razem postanowiliśmy wziąć na tapet... radio cyfrowe. Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej modeli nowoczesnych radioodbiorników, między innymi takich marek, jak Auna, Camry, Dual, Eltra, Ferguson, Grundig, Hama, Lenco i Soundmaster. Jednak absolutnym liderem pod tym względem jest TechniSat, który ma w swojej ofercie, bagatela, ponad 70 modeli odbiorników radiowych. Jedną z nowości tej niemieckiej firmy jest DIGITRADIO 700 – określane przez producenta jako kompaktowa wieża stereo. Właśnie ten produkt postanowiliśmy przetestować i opisać na łamach bieżącego wydania SAT Kuriera.


TEST: UPC 4K TV BOX


W sierpniu 2020 roku operator UPC Polska wprowadził do oferty dekoder 4K TV BOX. Urządzenie to charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami (80 x 80 z 18 mm) i dość oryginalnym designem – górna część obudowy pokryta jest… dzianiną, a urządzenie można przypiąć do telewizora za pomocą rzepu dołączonego w zestawie. Zresztą oryginalność jest słowem idealnie opisującym nie tylko wygląd, lecz także „zawartość” urządzenia, czyli oprogramowanie. Nie jest to bowiem powszechnie ostatnio wykorzystywany Android TV, lecz software oparty na opensource’owym Reference Design Kit. Wspomniany RDK jest już dostępny na ponad 80 mln urządzeń na całym świecie.
 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 16°E?

16°East to wiodąca pozycja nadawcza w Europie Środkowej i Wschodniej, obejmująca również społeczności emigranckie w Europie Zachodniej. Dostarcza ponad 800 kanałów telewizyjnych w różnych wersjach językowych, by sprostać potrzebom odbiorców zróżnicowanych kulturowo. Do odbioru usług przystosowanych jest ponad 12 mln gospodarstw domowych w Europie Środkowej i ponad 0,5 mln na wyspach Oceanu Indyjskiego.
PORADNIK: Konfiguracja Wi-Fi w tunerach Linux


W tym poradniku pokażemy, jak połączyć odbiornik Linux pracujący w oparciu o oprogramowanie OpenATV z siecią bezprzewodową Wi-Fi.
 
KOMENTARZ: Czy będą problemy z przejściem na DVB-T2/HEVC?

Od 1 maja TVP nadaje swoje kanały w DVB-T2/HEVC (H.265). Warto już teraz przygotować się na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie. Niestety na wielu platformach sprzedażowych nadal oferowane są dekodery DVB-T2, ale MPEG-4 (H.264) i to jest nielegalne z punktu widzenia rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych. Trzeba sprawdzić, czy posiadany sprzęt jest kompatybilny, a jeśli nie, zastanowić się nad zakupem nowego telewizora bądź zewnętrznego odbiornika DVB-T2/HEVC. I tu zaczynają się schody...


Kanały TVP w DVB-T2/HEVC


Telewizja Polska oraz Emitel zawarły umowę na rozszerzenie emisji testowych w naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie nadawania DVB-T2/HEVC. W efekcie zasięg testowego nadawania został zwiększony – z dotychczasowych 5 do docelowych 49 lokalizacji. Od 1 maja testy obejmują swoim pełnym zasięgiem około 90 proc. populacji kraju. Ponadto podczas trwania Euro 2020 (11 czerwca – 11 lipca) Telewizja Polska uruchomi w DVB-T2/HEVC kanał TVP 4K. Publikujemy wykaz obiektów nadawczych DVB-T2/HEVC wraz z parametrami. 
Podróże z anteną: Rajskie Seszele na Oceanie Indyjskim

Seszele są niepodległym państwem i archipelagiem wysp na Oceanie Indyjskim, dawną kolonią francuską. Oficjalnie nazywają się Republika Seszeli (fran. République des Seychelles; kreolska nazwa: La Repiblik Sesel). Kraj składa się ze 115 wysp. Jego stolica i największe miasto – Victoria, leży na wyspie Mahé – 1500 km na wschód od Afryki kontynentalnej. Na wyspach mieszka zaledwie 100 tys. mieszkańców, ale Seszele mogą poszczycić się najwyższym PKB nominalnym na mieszkańca spośród wszystkich krajów afrykańskich. Najczęściej odwiedzane są dwie wyspy – Mahé (główna i urzędowa) i Praslin (bajkowa z rezerwatem). Najbardziej interesująca jest mała wyspa La Digue.


JAZZ 4K – nowy kanał UHD

Odbiorniki z głowicą DVB-T2/H.265


ZAP – zmiany na satelitach

Następne wydanie SAT Kurier 7-8/2021 na początku sierpnia.

Magazyn SAT Kurier w 2021 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2021 (Polska) lub 60 euro w Europie.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...