reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rekiny w lipcu w National Geographic Wild

dodano: 2021-07-03 12:15 | aktualizacja: 2021-07-03 23:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W lipcu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom w ramach pasma „Miesiąc z rekinami” takie produkcje programowe jak „Chris Hemsworth na plaży rekinów”, „Rekin - seryjny zabójca?”, „Brazylijskie żarłacze”, „Taktyki rekina”, „Gangi rekinów”, „Nieznane oblicze rekinów”, „Atak rekina”, „Najgroźniejszy rekin świata”, „Niewyobrażalnie wielki żarłacz”, „Rekiny z Hawajów”, „Atak rekina: Historia Paige Winter”, „Krokodyl kontra rekin” i „Uwaga! Rekin!”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lipcu br., jak co roku, latem odbędzie się „Miesiąc z rekinami”. Od soboty, 3 lipca br., codziennie o godzinie 18:00 widzowie kanału National Geographic Wild będą mogli zobaczyć niezwykłą różnorodność świata rekinów. To 28 godzin wspaniałych, podwodnych ujęć  i poruszających historii z całego świata, obalających wiele mitów na temat tych intrygujących stworzeń, które - wbrew pozorom - nie są tak groźne, jak mogłoby się nam wydawać.

Lipiec 2021 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Miesiąc z rekinami”:
emisja: codziennie (od 3 lipca br.) o 18:00
Rekiny zamieszkują wody na całej planecie, w tym również te, okalające najpiękniejsze plaże, pełne turystów. Badacze mórz i oceanów szukają odpowiedzi na pytanie: dlaczego niektóre gatunki tych intrygujących stworzeń atakują ludzi? Zastanawiają się nad tym, czy istnieje możliwość bezpiecznej i harmonijnej koegzystencji człowieka z rekinami. Opowiadają o ich zwyczajach i taktykach przetrwania, uświadamiając nam, jak istotną pełnią one rolę w globalnym kontekście, związanym z kondycją warunków do życia na Ziemi. Okazuje się, że rekiny są nam bardzo potrzebne - na wolności, w swoim naturalnym środowisku. Jak je chronić? Na co uważać? „Miesiąc z rekinami” w National Geoographic Wild to okazja na przyjrzenie się z bliska całemu wachlarzowi odmian i „charakterów” tych skomplikowanych istot (więcej tutaj i tutaj).

„Miesiąc z rekinami”:
„Chris Hemsworth na plaży rekinów” („Shark Beach with Chris Hemsworth”)
emisja: w sobotę, 3 lipca br. o 18:00

Jak na Australijczyka przystało - Chris Hemsworth lubi surfować. Z wodą jest za pan brat od dziecka, a pasję do deski połączył z fascynacją rekinami. Czy mogą one żyć w harmonii z człowiekiem? Odpowiedź na to pytanie widzowie poznają w tym godzinnym dokumencie. Występuje w nim także zagorzała obrończyni przyrody, Valerie Taylor, która zabiera aktora na nurkowanie, by na własne oczy przekonał się o pięknie rekinów wąsatych.

„Miesiąc z rekinami”:
„Rekin - seryjny zabójca?” („Rogue Shark?”)
emisja: w poniedziałek, 5 lipca br. o 18:00

Jesienią 2018 roku w pobliżu australijskiego archipelagu Whitsunday Islands doszło do serii ataków rekinów. Co dziwne, wszystkie ofiary zostały zaatakowane na tym samym, stosunkowo niewielkim obszarze oceanu. Czy jakiś nieznany jeszcze czynnik sprowokował drapieżniki do agresji wobec ludzi?

„Miesiąc z rekinami”:
„Brazylijskie żarłacze” („Sand Eating Sharks”)
emisja: we wtorek, 6 lipca br. o 18:00

U wybrzeży Brazylii żarłacze żółte doprowadziły do perfekcji metodę polowania na sardynki. Okazuje się, że pomagają im w tym nietypowi sojusznicy.

„Miesiąc z rekinami”:
„Taktyki rekina” („Shark Attacktics”)
emisja: w środę, 7 lipca br. o 18:00

Od chodzących po dnie rekinów epoletowych po żarłacze tygrysie, które przegryzają metal - National Geographic Wild przedstawi fascynujące morskie drapieżniki.

„Miesiąc z rekinami”:
„Gangi rekinów” („Sharks Gangs”)
emisja: w czwartek, 8 lipca br. o 18:00

W tym programie widzowie przekonają się o tym, że wbrew powszechnej opinii, nie wszystkie rekiny są samotnymi myśliwymi. Niektóre wolą polować w grupie.

„Miesiąc z rekinami”:
„Nieznane oblicze rekinów” („50 Shades of Sharks”)
emisja: w piątek, 9 lipca br. 18:00

Produkcja dokumentalna, która ujawnia rzadko opisywane oblicza rekinów - są one kruche, delikatne, pomysłowe, chętne do współpracy, a czasem nawet niezdarne.

„Miesiąc z rekinami”:
„Atak rekina” („When Sharks Attack”)
emisja: od soboty, 10 lipca br. o 18:00

W wodach okalających najpiękniejsze plaże świata występują rekiny, które mogą - choć wcale nie muszą - zaatakować człowieka. Gdy w jakimś rejonie częstotliwość wypadków nagle się zwiększa, mieszkańcy oraz naukowcy z całego świata zaczynają analizować wszystkie dostępne dane, by znaleźć przyczynę wystąpienia takiej sytuacji (więcej tutaj).

„Miesiąc z rekinami”:
„Najgroźniejszy rekin świata” („World's Deadliest Shark”)
emisja: w poniedziałek, 12 lipca br. o 18:00

Szacuje się, że żarłacze białopłetwe zaatakowały blisko 2000 ludzi - to więcej, niż rekiny białe oraz żarłacze tygrysie i tępogłowe razem.

„Miesiąc z rekinami”:
„Niewyobrażalnie wielki żarłacz” („World's Biggest Bull Shark”)
emisja: we wtorek, 13 lipca br. o 18:00

Ekipa specjalistów szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego samica żarłacza tępogłowego imieniem Big Bull osiągnęła rekordowo duże rozmiary.

„Miesiąc z rekinami”:
„Rekiny z Hawajów” („The Sharks of Hawaii”)
emisja: w środę, 14 lipca br. o 18:00

Hawaje to prawdziwy raj na ziemi. Ale w okolicznych wodach żyje m.in. 40 gatunków rekinów. Przybliży je widzom operator Paul Atkins.

„Miesiąc z rekinami”:
„Atak rekina: Historia Paige Winter” („Shark Attack: The Paige Winter Story”)
emisja: w czwartek, 15 lipca br. o 18:00

Paige Winter miała 17 lat, kiedy straciła nogę oraz część ręki w wyniku ataku rekina. Specjaliści analizują ten tragiczny wypadek. Usiłują ustalić, jakiego gatunku był napastnik i w jaki sposób można zmniejszyć ryzyko kolejnych ataków. Tymczasem, mimo przeżytego koszmaru, Paige Winter walczy o ochronę rekinów i z pomocą profesjonalistów stara się przezwyciężyć swoje największe lęki.

„Miesiąc z rekinami”:
„Krokodyl kontra rekin” („The Croc That Ate Jaws”)
emisja: w piątek, 16 lipca br. o 18:00

Wszystko wskazuje na to, że krokodyle i aligatory coraz częściej zapuszczają się na terytorium rekinów. Czy starcia gigantów są nieuniknione?

„Miesiąc z rekinami”:
„Uwaga! Rekin!” („Shark Attack Files”)
emisja: od poniedziałku, 26 lipca br. o 18:00

Twórcy serii prezentują szczegóły najbardziej szokujących ataków rekinów, ukazując całą prawdę na temat tych drapieżników.
 
Charlie Winter i Paige Winter w programie „Atak rekina: Historia Paige Winter”, foto: Gabriel Kerr/National Geographic
Charlie Winter i Paige Winter w programie „Atak rekina: Historia Paige Winter”, foto: Gabriel Kerr/National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...