reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Będzie Eurosport 4K i 7 kanałów pop-up na igrzyska w Tokio

dodano: 2021-07-15 14:07 | aktualizacja: 2021-07-15 14:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport/satkurier.pl

Eurosport 4K Discovery i Eurosport oficjalnie potwierdzili uruchomienie w Polsce na czas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 stacji Eurosport 4K, a także 7 kanałów pop-up. Będą one stanowiły uzupełnienie dla dotychczasowych stacji Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz Playera, który zaoferuje aż 3500 godzin transmisji na żywo, z czego ponad 1200 z polskim komentarzem.

Eurosport
Tokio 2020 Eurosport Player igrzyska olimpijskie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed nami najważniejsze sportowe wydarzenie świata. Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 startują w piątek, 23 lipca. Posiadające pełne prawa do transmisji igrzysk do 2024 roku Discovery i Eurosport pokażą każdy moment tej imprezy. Część transmisji będzie można śledzić również na antenach Telewizji Polskiej, która posiada stosowną sublicencję.

Szczegóły transmisji w Eurosporcie i Playerze

Transmisje dostępne będą w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, siedmiu kanałach pop-up dostępnych u niektórych operatorów, kanale Eurosport 4K (jak potwierdził satkurier.pl Eurosport 4K i kanały pop-up będą dostępne w sieciach INEA i Vectra) oraz – w całości – w Eurosporcie w Playerze. Jak zapewnia Discovery, w Playerze będzie można obejrzeć każdy moment igrzysk na żywo i na żądanie, na niemal dowolnym urządzeniu, w dowolnym miejscu. W Eurosporcie w Playerze dostępne będzie 3500 godzin transmisji, z czego ponad 1200 z polskim komentarzem. W szczytowych momentach będzie to 14 wydarzeń komentowanych po polsku w tym samym momencie.

Na dwóch głównych antenach - w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2 - widzowie obejrzą około 500 godzin transmisji. Ramówka Eurosportu 1 będzie skupiona na występach Polek i Polaków oraz najważniejszych wydarzeniach igrzysk. Z kolei oferta Eurosportu 2 będzie skierowana również do kibiców mniej tradycyjnych dyscyplin.
 

– Igrzyska to niesamowite przeżycie – dla sportowców, mediów oraz widzów, którzy zawsze są dla nas na pierwszym miejscu. Nasza oferta to przede wszystkim możliwość pełnego wyboru, którą dajemy fanom. Wykorzystamy cały potencjał i międzynarodowy zasięg Discovery oraz lokalną silę TVN Grupa Discovery, aby opowiedzieć niesamowite olimpijskie historie tak wielu widzom, jak to tylko możliwe – podkreśliła Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Codziennie o godz. 17:00 widzowie Eurosportu 1 będą mogli obejrzeć studio z udziałem znakomitych ekspertów z drużyny Eurosportu: Anny Rogowskiej, Jolanty Kumor, Sylwii Gruchały, Piotra Gruszki, Damiana Wojtaszka, Adama Korola, Pawła Januszewskiego, Pawła Czapiewskiego i Roberta Korzeniowskiego. Poprowadzą je Michał Korościel i Paweł Kuwik. W Tokio dla Eurosportu pracować będzie Kacper Merk. Wydarzenia ze stolicy Japonii na antenie TVN24 relacjonować będą Monika Krajewska i Paweł Łukasik.

Polscy widzowie będą mogli też poznać opinie wybitnych sportowców współpracujących z Discovery w całej Europie. Codziennie będą oni omawiać wydarzenia z Tokio w rewolucyjnym studiu The Cube. Wykorzystuje ono najnowsze technologie na czele z rzeczywistością rozszerzoną (AR).

Dokumenty przybliżające świat sportu

Specjalnie z okazji igrzysk olimpijskich Discovery stworzyło całą kolekcję wyjątkowych produkcji dokumentalnych nakierowanych na przybliżanie widzom świata sportu, które dostępne będą zarówno na kanałach linearnych, jak i w Playerze. Jednym z tytułów jest dokument „Reaching the Sky” opowiadający historię niesamowitej Sky Brown, która w Tokio będzie walczyła o medal w deskorolce dla Wielkiej Brytanii. Autorski program Anity Werner – „Tokio. Cena sukcesu” – przybliży widzom przygotowania – i idące za tym poświęcenia – polskich olimpijczyków, które doprowadziły ich do startu w igrzyskach. W serii „Traiblazers” przedstawione są historie sportowych legend, które wykorzystały swój głos, aby zmieniać świat. Do tego dochodzą krótkie formy, jak choćby „Sport Explainers”, które tłumaczą zasady i tajniki różnych dyscyplin.

Podobnie jak podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang Eurosport nawiązał współpracę z Krzysztofem Gonciarzem. Jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych ponownie będzie zachwycał widzów swoimi relacjami i nietuzinkowymi rozmowami ze sportowcami.

sportowybudzik.pl

Z uwagi na różnicę czasu, wiele wydarzeń w Tokio rozgrywanych będzie w środku nocy w Polsce. Eurosport zadbał jednak o to, aby każdy mógł je obejrzeć. Na stronie sportowybudzik.pl miłośnicy sportu będą mogli zapisać się na budzenie na wybrane konkurencje. Chętnych czekają niespodzianki w postaci nocnego telefonu od znanych postaci świata sportu.

Dodatkowo komentatorzy wyłonieni na drodze castingu

W ostatnich miesiącach stacja prowadziła otwarty casting komentatorski „Daj się odkryć”, którego celem było wyłonienie talentów i danie im szansy spróbowania swoich sił podczas najważniejszej imprezy sportowej świata. Najlepsi z nich pojawią się na platformach Eurosportu już od przyszłego tygodnia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...