reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile i Fundacja TV Puls z projektem społecznym

dodano: 2021-07-17 11:09 | aktualizacja: 2021-07-17 13:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” Fundacja TV Puls „Pod Dębem” z T-Mobile wspólnie rozpoczynają projekt społeczny „Sieć pokoleń - bezpieczny senior online”. W ramach inicjatywy kilkanaście domów opieki społecznej zostało wyposażonych w sprzęt komputerowy, a dla pensjonariuszy przygotowano program zajęć edukacyjnych z zakresu korzystania z technologii oraz specjalne dyżury z pracownikami call centre. W ramach akcji powstało także ogłoszenie społeczne, którego emisja rozpoczęła się w piątek, 16 lipca 2021 roku w kanałach TV Puls i Puls 2. Emisja potrwa do soboty, 4 września 2021 roku.

Fundacja TV Puls „Pod Dębem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Potrzeba kontaktu z drugą osobą, czy też realizacja własnych pasji jest wpisana w naturę każdego człowieka, młodego czy tego trochę starszego. Pracownicy domów pomocy społecznej wkładają ogromny wysiłek by poprawić nastroje mieszkańców mocno podupadłe na skutek pandemii. Postanowiliśmy pomóc

- mówi Erin Dąbska, prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.


Jak czytamy w komunikacie, projekt „Sieć pokoleń - bezpieczny senior online” ma popularyzować dostęp do nowoczesnych technologii i poprawiać kompetencje cyfrowe wśród seniorów, i równocześnie dawać im narzędzia do rozwoju swoich pasji i kontaktów z najbliższymi. W ramach akcji jedenaście domów seniora oraz domów opieki społecznej w całej Polsce otrzymało kilkadziesiąt laptopów. Ale wyposażenie to nie wszystko - seniorzy otrzymają bezpłatny dostęp do przygotowanego specjalnie dla nich, dziesięcioodcinkowego kursu „Cyfrowy świat dla seniora”, w którym krok po kroku wyjaśnione zostały najważniejsze pojęcia związane z obsługą komputera, korzystaniem z Internetu czy bezpieczeństwem w sieci. Dla osób, które będą miały dodatkowe pytania zorganizowano także dedykowane konsultacje z pracownikami infolinii magentowego operatora (więcej tutaj).

- Cyfrowe wykluczenie to problem społeczny, na który jako T-Mobile nie chcemy się godzić. Każdy, niezależnie od wieku, ma prawo korzystać z dobrodziejstwa technologii na równych zasadach. Dlatego cieszę się, że poprzez projekt „Sieć pokoleń” możemy po raz kolejny przyczyniać się do realizacji jednego z trzech głównych celów naszej strategii odpowiedzialnego biznesu i przybliżać technologię oraz płynące z niej możliwości osobom, które są nią czasami onieśmielone. Warto zaznaczyć, że przewodnikiem seniorów po wirtualnym świecie jest przedstawiciel młodej generacji, Konrad Koterba. Projekt ten, więc nie tylko łączy pokolenia, ale także daje seniorom szanse - co szczególnie ważne w tych trudnych czasach - na połączenie z ich bliskimi, na rozwój hobby, na zdobycie informacji oraz na przeniesienie części codziennych obowiązków do wersji online

- mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska.


„Sieć pokoleń - bezpieczny senior online” - emisja w kanałach TV Puls i Puls 2.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...