reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Trikolor podaje bliźniacze portale do sądu

dodano: 2021-07-24 15:22 | aktualizacja: 2021-07-24 20:10
autor: KuKa | źródło: cableman.ru

Trikolor Największy rosyjski operator płatnej telewizji Trikolor dzięki sądom wywalczył setki tysięcy rubli od twórców „bliźniaczych witryn''. Często zdarzają się przypadki, że pozbawieni skrupułów przedsiębiorcy próbują zarobić na znaku towarowym, używając oryginalnego logo i nazw marek.

https://m.1obl.ru/upload/resize_cache/iblock/14d/827_465_2/14d36d7221019fb2b25a582cdea847d8.jpg
piractwo sprzedaż internet cyberprzestępczość


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według operatora, niemal codziennie ktoś staje się ofiarą takich oszustów. Użytkownicy rejestrują się w serwisie, którego nazwa domeny jest bardzo podobna do oficjalnej strony Trikolor, przelewają pieniądze za usługi lub sprzęt, ale w rzeczywistości nic nie otrzymują i nie mogą liczyć na zwrot środków. Aby zapobiec takim oszukańczym działaniom, operator zgłosił gotowość do prawnej ochrony marki w Internecie.

Serwis prasowy Trikolor zauważył, że w jednej z niedawnych spraw sądowych było rozpatrzenie roszczenia przeciwko pewnej osobie, która zarejestrowała dwie domeny - tricolortv.info i tricolortv.tv oraz zamieściła oferty sprzedaży odbiorników satelitarnych, rejestrację abonentów, a także usługę pobierania płatności za telewizję satelitarną.

Sąd zakazał używania oryginalnego znaku towarowego w nazwach domen i treściach stron, a także przyznał na rzecz operatora odszkodowanie 200 tys. rubli. Przedsiębiorca dwukrotnie odwoływał się od tej decyzji do sądu dot. praw własności intelektualnej w Moskwie, ale jego roszczenia zostały odrzucone.

Pod koniec kwietnia 2021 Sąd Arbitrażowy w obwodzie moskiewskim rozpatrzył kilka podobnych przypadków. Wśród nich biznesmen, który używał domeny tricolor. Sąd zakazał mu używania tej nazwy i nałożył odszkodowanie 100 tys. rubli na rzecz operatora, a także pokrycie kosztów sądowych. Podobne sprawy były też rozpatrywane przez sądy w obwodzie twerskim i w mieście Kemerowo. Od administratorów domen tricolor-group.ru i tricolor-sibir.ru sądy pobrały odszkodowania po 50 tys. rubli.

Trikolor zaznacza, że płatności za usługi należy dokonywać wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej tricolor.tv, w aplikacji „Mój Trikolor" lub u autoryzowanych dealerów.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...