reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Tomorrow Transformed” w CNN International

dodano: 2021-08-14 07:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International „Tomorrow Transformed” W najnowszym odcinku programu „Tomorrow Transformed” CNN International bada, dlaczego sztuczna inteligencja (AI) jest tak ważna dla przyszłości i jak firmy już wykorzystują tę technologię, aby wspomagać ludzi, a nie ich zastępować. „Tomorrow Transformed” zostanie wyemitowany premierowo na antenie kanału CNN International w sobotę, 14 sierpnia br. o godz. 18:30 CET.

CNN International „Tomorrow Transformed”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowszy odcinek programu „Tomorrow Transformed” zostanie wyemitowany na antenie CNN International w następujących terminach: w sobotę, 14 sierpnia br. o godzinie 18:30 CET i w niedzielę, 15 sierpnia br. w godzinach 5:00, 12:00 oraz 23:30 CET.

Wielu ekspertów uważa, że AI będzie następną technologią transformującą, która zmieni nasze życie. Max Tegmark, profesor AI i fizyki z MIT, Instytutu Technologii w Massachusetts, wyjaśnia, dlaczego sztuczna inteligencja może być tak rewolucyjna.

- Spośród wszystkich technologii kształtujących dziś nasze życie, AI jest najważniejsza, ponieważ wykorzystuje się ją do opracowywania wszystkich technologii jutra. Kiedyś to ludzie programowali inteligencję. Nowy sposób uczenia maszynowego polega na tym, że maszyny same nabierają inteligencji bazując na ogromnych ilości danych

- mówi.


Wiele zastosowań technologii AI to wciąż odległa przyszłość, jednak twórcy „Tomorrow Transformed” spotykają się z przodownikami w tej dziedzinie. Jednym z jej zastosowań są badania nad interfejsem mózg - komputer prowadzone przez Uniwersytet Stanforda, mające na celu pomoc osobom sparaliżowanym w cyfrowej komunikacji. Uczestnik badania Dennis DeGray demonstruje w jaki sposób, przy użyciu chipów komputerowych podłączonych do jego głowy, Sztuczna inteligencja przekłada jego myśli na tekst na ekranie, kiedy ten wyobraża sobie siebie piszącego, a jego ręka się nie porusza.

Sztuczna inteligencja jest również wykorzystywana w walce z malarią w Afryce Subsaharyjskiej. W Ghanie izraelski startup Zzapp testuje nową, opartą na sztucznej inteligencji aplikację, która określa, gdzie najprawdopodobniej znajdują się źródła wody i miejsca lęgowe komarów. Informacje te są przekazywane pracownikom w terenie, którzy mogą wyeliminować zagrożenie, a także efektywnie wykorzystać zasoby.

W sieci przedszkoli w Singapurze kolejne pokolenie uczy się Jak korzystać z AI i technologii. W 1991 roku Richard Yen założył firmę Ednovation, która została pionierem w tworzeniu pracowni komputerowych w przedszkolach. Marka od 30 lat idzie z duchem czasu i dzisiaj programowania uczy już czterolatków. Dzieci dowiadują się, czym jest sztuczna inteligencja, a co więcej, uczą się, jak wykorzystać ją do rozwijania umiejętności typowych dla człowieka - od inteligencji emocjonalnej po kreatywność.

Podczas gdy niektórzy obawiają się, że AI zastąpi człowieka w pracy, zespół badawczy z Uniwersytetu w Bristolu wprowadza robotykę do branży, w której ludzie chętnie ustąpiliby jej miejsca - energetyki jądrowej. Zespół pracuje z całą eskadrą maszyn, zaprojektowanych do wykonywania takich zadań, jak wykrywanie promieniowania i konserwacja rur. Wykorzystuje się je również w miejscach, w których dłuższe przebywanie uznaje się za zbyt niebezpieczne dla ludzi, w takich jak Czarnobyl i Fukushima.

Ponadto AI znajduje zastosowanie w świecie przyrody. Startup biotechnologiczny Brightseed z San Francisco dostosowuje systemy maszynowe do zbierania i katalogowania bioaktywnych związków roślinnych, aby odkrywać potencjalne korzyści zdrowotne dla ludzkiego organizmu.

Ostatnim tematem, który porusza CNN International to World Bee Project wykorzystujący technologię czujników do zbierania istotnych danych na temat schematów życia i cykli zapylania pszczół. Każdy czujnik w ulu jest połączony z siecią komórkową, która przekazuje dane do globalnego systemu AI. Znajduje się już w nim 50 tysięcy inteligentnych uli, a jeśli będzie ich przybywać, AI będzie mogła dostarczać coraz więcej informacji. Dane te pomogą ocalić populacje pszczół i wesprą miliony rolników w maksymalizacji plonów, zależnej właśnie od tych owadów.

„Tomorrow Transformed” - emisja w sobotę, 14 sierpnia 2021 roku o godz. 18:30 CET w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...