reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile US potwierdza cyberatak

dodano: 2021-08-17 12:22
autor: Dr. Hack | źródło: Motherboard

T-Mobile US czaszka piractwo 360px.jpg Ofiarą groźnego cyberataku padła amerykańska spółka zależna T-Mobile US. Hakerzy uzyskali dostęp do niektórych danych, poinformował amerykański operator komórkowy T-Mobile US w nocy 17 sierpnia. Jednocześnie nie udało się jeszcze ustalić, czy dotyczy to również danych osobowych klientów. Na razie wiadomo, że dane ponad 100 mln abonentów T-Mobile US są dostępne w Internecie.

T-Mobile US
T-Mobile US czaszka piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serwis „Motherboard” napisał w weekend, że w Internecie oferowane są dane dotyczące ponad 100 milionów osób, które miałyby pochodzić z serwerów amerykańskiego operatora komórkowego. Oprócz nazwisk, numerów telefonów i adresów informacje te obejmują również amerykańskie numery ubezpieczenia społecznego i dane z prawa jazdy. Przy tak obszernych danych hakerzy mogą wyrządzić znaczne szkody, m.in. wziąć kredyt lub dokonać kradzieży tożsamości.

W darknecie sprzedawca oferuje za 6 bitcoinów, około 270 tys. dol., podzbiór danych zawierający 30 mln numerów ubezpieczenia społecznego i prawa jazdy. 

T-Mobile US był przekonany, że luka dla atakujących hakerów została w międzyczasie zamknięta. Tak się nie stało, ale nadal jest więc sprawdzane, do jakich danych uzyskano dostęp, a to zajmie jeszcze trochę czasu. Dopiero wtedy będzie można określić, ilu klientów dotyczy ten cyberatak.

Deutsche Telekom posiada około 43% akcji T-Mobile US, ale już ma kontrolę dzięki umowie dotyczącej praw głosu ze swoim japońskim partnerem Softbankiem i w pełni uwzględnia amerykańską spółkę zależną we własnej grupie. Ponad rok temu Deutsche Telekom zapewnił sobie w negocjacjach z Softbankiem możliwość przejęcia większości udziałów w T-Mobile US.

Źródło: arstechnica.com  vice.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telkomy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...