reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile US potwierdza cyberatak

dodano: 2021-08-17 12:22
autor: Dr. Hack | źródło: Motherboard

T-Mobile US czaszka piractwo 360px.jpg Ofiarą groźnego cyberataku padła amerykańska spółka zależna T-Mobile US. Hakerzy uzyskali dostęp do niektórych danych, poinformował amerykański operator komórkowy T-Mobile US w nocy 17 sierpnia. Jednocześnie nie udało się jeszcze ustalić, czy dotyczy to również danych osobowych klientów. Na razie wiadomo, że dane ponad 100 mln abonentów T-Mobile US są dostępne w Internecie.

T-Mobile US
T-Mobile US czaszka piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serwis „Motherboard” napisał w weekend, że w Internecie oferowane są dane dotyczące ponad 100 milionów osób, które miałyby pochodzić z serwerów amerykańskiego operatora komórkowego. Oprócz nazwisk, numerów telefonów i adresów informacje te obejmują również amerykańskie numery ubezpieczenia społecznego i dane z prawa jazdy. Przy tak obszernych danych hakerzy mogą wyrządzić znaczne szkody, m.in. wziąć kredyt lub dokonać kradzieży tożsamości.

W darknecie sprzedawca oferuje za 6 bitcoinów, około 270 tys. dol., podzbiór danych zawierający 30 mln numerów ubezpieczenia społecznego i prawa jazdy. 

T-Mobile US był przekonany, że luka dla atakujących hakerów została w międzyczasie zamknięta. Tak się nie stało, ale nadal jest więc sprawdzane, do jakich danych uzyskano dostęp, a to zajmie jeszcze trochę czasu. Dopiero wtedy będzie można określić, ilu klientów dotyczy ten cyberatak.

Deutsche Telekom posiada około 43% akcji T-Mobile US, ale już ma kontrolę dzięki umowie dotyczącej praw głosu ze swoim japońskim partnerem Softbankiem i w pełni uwzględnia amerykańską spółkę zależną we własnej grupie. Ponad rok temu Deutsche Telekom zapewnił sobie w negocjacjach z Softbankiem możliwość przejęcia większości udziałów w T-Mobile US.

Źródło: arstechnica.com  vice.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telkomy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...