reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Morderstwa i seriale we wrześniu w Epic Drama

dodano: 2021-08-18 01:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama We wrześniu br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie taki film jak „Agatha i morderstwa o północy”, takie seriale jak „Projekt Manhattan” (sezon 2.) i „W cieniu” (sezon 2.), a w ramach pasma „Weekendowy maraton morderstw” takie produkcje jak „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, „Panna Marple” i „Detektyw Murdoch”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Projekt Manhattan” 2
twórca: Sam Shaw, obsada: Neve Campbell, Katja Herbers, Rachel Brosnahan, Christopher Denham, Olivia Williams, Michael Chernus, John Benjamin Hickey, Harry Lloyd i Daniel Stern
emisja: w czwartki o 22:20

Serial ukazujący fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Widzowie poznają genialnych, ale niedoskonałych naukowców i ich rodziny, które próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. W drugiej serii widzowie śledzić będą dalsze losy bohaterów pracujących nad stworzeniem bomby. Zamknięci w najbardziej tajnym ośrodku na świecie naukowcy rezygnują z wolności i narażają zdrowie, by zakończyć jedną wojnę - i rozpocząć kolejną. Szpiedzy i klimat powszechnej paranoi zagrażają projektowi, a na horyzoncie czai się już zimna wojna. Dział artystyczny serialu „Projekt Manhattan” zdobył nagrodę Emmy podczas gali „Primetime Emmys 2015” w kategorii „Outstanding Main Title Design” (nagroda za „Najlepszą czołówkę/sekwencję tytułową”); niektórzy scenografowie z zespołu zostali docenieni także za pracę przy innych serialach, takich jak „Rubicon”, „Człowiek cel” i „Vinyl” (więcej tutaj).

„Agatha i morderstwa o północy”
twórcy: Agatha Christie i Tom Dalton, obsada: Helen Baxendale, Blake Harrison, Jacqueline Boatswain, Gina Bramhill, Daniel Caltagirone i Thomas emisja: w sobotę, 4 września br. o 21:30

Londyn, 1940 rok. Niemcy regularnie bombardują miasto. Agatha Christie boi się, że wojna może zniszczyć jej przyszłość, więc podejmuje zaskakującą decyzję - uśmierca swojego najsłynniejszego bohatera. Pisarka w ciągu sześciu lat stworzyła dwanaście powieści o przygodach Poirota, a zatem powinna być bogatą kobietą. Niestety z trudem wiąże koniec z końcem. Usunięcie detektywa w samym środku wojny wydaje się złośliwym zabiegiem, ale Christie ma plan. Sprzedaje swoją powieść prywatnemu kupcowi, bibliofilowi, który za kawałek historii zapłaci każdą cenę. Spotkanie ma miejsce w hotelu w Londynie, ale mimo obecności starego przyjaciela, sprawy nie idą zgodnie z planem. Spadają bomby i giną ludzie. Jedyną cenną rzeczą w takiej chwili jest ostatnia książka napisana przez Agathę Christie, a nie ostatnie przygody Poirota. Stali widzowie z pewnością rozpoznają Blake’a Harrisona z serialu wojennego „Świat w ogniu”, który w tym filmie gra Travisa Pickforda. Innym dobrze znanym nazwiskiem jest Tom Dalton, scenarzysta, który jest też autorem scenariuszy produkcji „Agatha i klątwa Ishtar” oraz „Agatha: prawdziwe morderstwo”, a także innych filmów opartych na książkach Christie pokazywanych w kanale Epic Drama (więcej tutaj).

„Weekendowy maraton morderstw”:
emisja: w soboty i niedziele (od 11 września br.)
Oto trzech największych detektywów: Murdoch, Marple i Morse. To różni ludzie z różnych epok, ale łączy ich misja walki z przestępczością i przemożna chęć wsadzenia przestępców za kratki. We wrześniu br. kanał Epic Drama zaprasza widzów na maratony kryminalne. W weekend 11-12 września br. widzowie spotkają się z Morsem („Endeavour: Sprawy młodego Morsa” - więcej tutaj). Z panną Marple będą rozwiązywać zagadki kryminalne w weekend 18-19 września br. („Panna Marple” - więcej tutaj), a Murdocha zostawimy sobie na weekend 25-26 września br. („Detektyw Murdoch” - więcej tutaj).

„W cieniu” 2
twórcy: Kirsti Manninen i Katri Manninen, obsada: Emmi Parviainen, Hannu-Pekka Björkman, Katja Küttner, Sampo Sarkola, Jessica Grabowsky, Olavi Uusivirta, Janne Reinikainen, Pirjo Lonka, Tommi Korpela i Eero Ritala
emisja: od czwartku, 30 września br. o 21:30

1956 to niespokojny rok zarówno w Finlandii, jak i na całym świecie. Fiński prezydent Urho Kekkonen rozpoczyna swoją pierwszą kadencję w dniu, w którym kraj ogarnia strajk generalny. Przywódca Pięści, Yrjö Ylitalo, musi zapewnić prezydenta, że on i jego grupa są gotowi do działania i niezbędni do utrzymania Kekkonena u władzy. Powoli jednak agenci zaczynają sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństwa, w jakim wkrótce znajdą się oni sami i cała Finlandia. Po protestach w Polsce i na Węgrzech do powstania przygotowują się mieszkańcy wschodniej Karelii w Rosji. Tajna organizacja pod nazwą Bracia Gniewu szkoli swoje oddziały i z finansową pomocą CIA (Central Intelligence Agency) kupuje znaczącą ilość broni na międzynarodowym rynku. Helena w końcu dowiaduje się, jaki los spotkał jej matkę, ale czy będzie w stanie zapobiec wybuchowi krwawej bitwy na wschodniej granicy Finlandii? W drugiej serii widzowie zobaczą dwie nowe twarze: Eero Ritala, laureata nagrody „Fińskiej Fundacji Filmowej Jussi” w kategorii „Najlepszego aktora” za rolę w serialu telewizyjnym „Onnela”, oraz Tommiego Korpelę - uhonorowanego kilkoma nagrodami w kategorii „Najlepszego aktora” na międzynarodowych festiwalach filmowych w Marrakeszu i Moskwie, zdobywcę nagród „Fińskiej Fundacji Filmowej Jussi” (więcej tutaj).
 
Katja Herbers w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World
Katja Herbers w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World
Jessica Grabowsky w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World
Jessica Grabowsky w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...