reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” [wideo]

dodano: 2021-09-07 16:13 | aktualizacja: 2021-09-07 16:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat

Fundacja Polsat 25 lat W niedzielę, 12 września odbędzie się koncert Fundacji Polsat w Rybniku zatytułowany „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci”. Koncert ten dedykowany jest wszystkim wspaniałym rodzicom, którzy z takim poświeceniem zajmują się dzień i noc swoimi chorymi dziećmi i z całych sił walczą o ich zdrowie i życie. To koncert także dla wszystkich dzieci zgromadzonych przed telewizorami i na placu w Rybniku. Usłyszymy piosenki, które kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Koncert rozpocznie się o godz. 15:40, a poprowadzą go Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski. Na scenie wystąpią: Cleo, Magda Bereda, Enej, Viki Gabor, Grubson, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, Kasia Mosek, Grott Orkiestra, Sławomir, Antek Smykiewicz, Michał Szpak, Sound’n’Grace oraz Roxie Węgiel.

Fundacja Polsat 25 lat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fundacja Polsat jest pierwszą fundacją powołaną przez telewizję komercyjną, która już od 25 lat pomaga dzieciom. Dofinansowuje ich leczenie i rehabilitację. Remontuje także oddziały dziecięce w całej Polsce, kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego korzystają dzieci przebywające w szpitalach. Każdego dnia podopieczni Fundacji mogą liczyć na znacznie więcej niż tylko wsparcie finansowe. Pracownicy Fundacji spędzają wiele godzin na czytaniu listów oraz prowadzeniu rozmów z rodzicami chorych dzieci, towarzysząc w ich codzienności.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 38 932 małych pacjentów i wsparła finansowo 2641 szpitali oraz ośrodków medycznych, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, a także placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 262 mln zł.
 

– Co roku organizujemy wyjątkowe koncerty, na których bawią się całe rodziny, przy piosenkach artystów, kochanych przez dzieci i przez rodziców. I tak będzie też, w niedzielę, 12 września w Rybniku. Zostanie zorganizowany koncert wielkich emocji. Na scenie wystąpią: Cleo, Magda Bereda, Enej, Viki Gabor, Grubson, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, Kasia Mosek, Grott Orkiestra, Sławomir, Antek Smykiewicz, Michał Szpak, Sound’n’Grace oraz Roxie Węgiel – zdradza Nina Terentiew, dyrektor programowy Telewizji Polsat.

– Te koncerty to już nasza tradycja. Radość na twarzy dzieci jest dla nas najważniejsza, nie tylko gdy powracają do zdrowia, ale także, a może przede wszystkim, na co dzień gdy mogą bawić się, spędzać czas z rówieśnikami i rodzicami, chociażby podczas wyjątkowych koncertów, jak ten który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę – mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Fundacja Polsat celebruje swoje 25-lecie.
 

– Ćwierćwiecze pomocy niesionej chorym dzieciom to wyjątkowa okazja do zabawy, ale to także kolejne cele i wyzwania. Niejednokrotnie, od samego początku, wspomagając naszych podopiecznych, remontując oddziały szpitali czy realizując inne przedsięwzięcia pokazywaliśmy, że niemożliwe dla nas nie istnieje w myśl naszego hasła „Jesteśmy dla dzieci”. W tym roku ruszyliśmy z pionierskim projektem „Verano dla dzieci”. Jego celem jest pomoc dzieciom z przewlekłymi chorobami układu oddechowego powstałymi w skutek zanieczyszczonego powietrza i smogu. W ramach projektu zorganizowane będą cztery turnusy rehabilitacyjne w Kołobrzegu. Pierwszy turnus odbędzie się w październiku i udział w nim wezmą dzieci z województwa śląskiego. W pierwszej kolejności są rozpatrywane wnioski z Rybnika, Zabrza, Pszczyny i Wodzisławia Śląskiego, z miast gdzie zanieczyszczenie powietrza jest jednym z największych. To długofalowy projekt strategicznie wpisany w działania Grupy Polsat Plus oraz Stowarzyszenia Program Czysta Polska w zakresie walki ze smogiem i poprawy jakości życia dzieci – mówi Małgorzata Nawrocka, przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Koncert jest organizowany przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Rybnik Piotra Kuczery. Współorganizatorem wydarzenia jest Ars Cameralis.

Projektu Fundacji Polsat „Verano dla dzieci" jest realizowany we współpracy z Marszałkiem Województwa Śląskiego.

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” w niedzielę, 12 września o godz. 15:40 w Polsacie.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...