reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Szarlatan” w stacjach Canal+

dodano: 2021-09-13 02:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Gutek Film „Szarlatan” W niedzielę, 19 września br. o godz. 21:30 w Canal+ Premium i o godz. 22:30 w Canal+ 1, a w kolejnych dniach w Canal+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polsko-czesko-irlandzko-słowacki film „Szarlatan”. Producentem filmu jest Marlene Film Production, koproducentami są Film and Music Entertainment Ireland, Madants, Studio Metrage, Moderator Inwestycje i Furia Film, a dystrybutorem jest Gutek Film. Wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Reżyserem filmu jest Agnieszka Holland.

Gutek Film „Szarlatan” Josef Trojan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowszy film Agnieszki Holland to międzynarodowa produkcja, która opowiada o słynnym czechosłowackim uzdrowicielu Janie Mikolasku (1887-1973). Biografia rozpisana na dekady życia tytułowego „szarlatana” opowiada o tym, jak wymykająca się rozmaitym klasyfikacjom i normom postać próbuje odnaleźć się w kolejnych okresach historii Czechosłowacji (przedwojniu, niemieckiej okupacji, początkach komunistycznej dyktatury). Jak jego talenty i skuteczne, acz nieusankcjonowane oficjalnie metody lecznicze, są traktowane przez kolejne władze, a zachowanie Mikolaska w stosunku do kolejnych władz jest odbierane przez zwykłych ludzi? Czy należy pomagać wszystkim, czy jednak niektórym odmawiać?

Dzieło, nominowanej do Oscara polskiej reżyserki, zostało nagrodzone Polskimi Nagrodami Filmowymi Orzeł i pięcioma Czeskimi Lwami, w tym dla „Najlepszego filmu roku”. Nagrodzono również reżyserię Agnieszki Holland i Ivana Trojana („Samotni” i „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”) za główną rolę Jana Mikolaska (więcej tutaj i tutaj).

Dodajmy, że film „Szarlatan” pojawił się w kinach w piątek, 9 października 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Josef Trojan na plakacie promującym kinową emisję filmu „Szarlatan”, foto: Gutek Film
Josef Trojan na plakacie promującym kinową emisję filmu „Szarlatan”, foto: Gutek Film


„Szarlatan” - emisja w niedzielę, 19 września 2021 roku o godz. 21:30 w Canal+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie Canal+ 1 i Canal+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...