reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sekrety i tajemnice w październiku w History

dodano: 2021-09-23 23:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W październiku br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Jak to wyjaśnić?” (sezon 2.), „Tajne bazy Hitlera” (sezon 2.) i „Podziemne miasta” (sezon 4.).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w październiku br. w telewizji History widzowie dowiedzą się „Jak to wyjaśnić?”. Będą też eksplorować „Tajne bazy Hitlera” i poznawać „Podziemne miasta”.

Październik 2021 roku w ofercie kanału History:

„Jak to wyjaśnić?” 2 („The Proof Is Out There” 2)
emisja: we wtorki (od 5 października br.) o 22:00

„Jak to wyjaśnić?” to serial poświęcony najbardziej zagadkowym filmom, zdjęciom i nagraniom audio. Ich tematami są m.in. UFO (Unidentified Flying Object), kryptydy czy niesamowite zjawiska dotyczące historii naturalnej. Zebrane materiały są prezentowane i analizowane, często przy współpracy ekspertów czy z wykorzystaniem nowych technik komputerowych - podobnie jak w programach „Unidentified” czy „MonsterQuest”. Czy UFO o trójkątnym kształcie to autentyk? Czy porusza się podobnie, jak tajne bombowce typu stealth? Czy kiedy powiększymy słynne zdjęcie Wielkiej Stopy z 1967 roku i przepuścimy przez specjalne filtry, uda się potwierdzić bądź zaprzeczyć, że fotografia przedstawia prawdziwe zwierzę? Jak zapowiada nadawca, każdy z półgodzinnych odcinków obfituje w nagrania wideo, audio i zdjęcia, oferując interesującą historię zwieńczoną werdyktem - jak najdokładniejszą możliwą opinią na temat prawdziwej natury utrwalonego zjawiska (więcej tutaj).

„Tajne bazy Hitlera” 2 („Secret Nazi Bases” 2)
emisja: w czwartki (od 21 października br.) o 22:00

Trzecia Rzesza pozostawiła po sobie wiele pamiątek i tajemnic. Plany rozsianych po całym świecie budowli i konstrukcji są świadectwem niemieckich ambicji wojennych. Niektóre z nich przypominają scenariusze science fiction. Niemcy działali metodycznie i głębsze badania ujawniają ich coraz bardziej mroczne zamiary. Tunele, wieże, stanowiska artyleryjskie, centra komunikacyjne - szkice i plany tych miejsc czekają na ujawnienie prawdy o zamysłach Adolfa Hitlera i jego marzeniach. Wraz z odkrywaniem kolejnych projektów, widz zaczyna się zastanawiać, jak mogły się potoczyć losy II wojny światowej, gdyby doszło do ich realizacji. (więcej tutaj).

„Podziemne miasta” 4 („Cities of The Underworld” 4)
emisja: w środy (od 27 października br.) o 22:00

Wygląd wielkich miast wydaje się nie kryć żadnych niespodzianek. Wszędzie na świecie zobaczymy drapacze chmur, sznury taksówek i ulicznych sprzedawców. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią jedno nad drugim leżą podziemne miasta – pełne własnych fascynujących, nieznanych historii. Twórcy serialu odkryją je warstwa po warstwie i zbadają dawne zbiorniki na wodę, wilgotne lochy, grobowce, tajne kryjówki, a nawet wraki zaginionych od setek lat statków. Jak wyglądają podziemne tereny najliczniej zamieszkałych współczesnych metropolii? I jak budowniczowie tworzyli ich kolejne warstwy? Serial przedstawi też technologiczne aspekty procesu powstawania miasta na mieście (więcej tutaj).
 
Katie Parla w programie „Podziemne miasta”, foto: Will Hart
Katie Parla w programie „Podziemne miasta”, foto: Will Hart
Kadr z programu „Podziemne miasta”, foto: A+E Networks
Kadr z programu „Podziemne miasta”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...