reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP na temat utraty transmisji ze skoków narciarskich

dodano: 2021-10-07 20:05
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza Wkrótce po ogłoszeniu przez TVN Grupę Discovery przedłużenia do końca sezonu 2025/26 praw do transmisji m.in. Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, Telewizja Polska wydała komunikat, w którym informuje, że grupa postanowiła nie udzielić TVP sublicencji do praw na transmisję skoków narciarskich, mimo wielomiesięcznych negocjacji. Zgodnie z wcześniejszą umową z Polskim Związkiem Narciarskim, TVP będzie transmitowała jedynie zawody rozgrywane w Wiśle i Zakopanem (do 2025/2026).

Telewizja Polska TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Mimo wielomiesięcznych negocjacji grupa Discovery postanowiła nie udzielić Telewizji Polskiej sublicencji do praw na transmisję skoków narciarskich, pozbawiając nadawcę publicznego większości konkursów w jednej z najważniejszych dyscyplin sportowych, a społecznie - do wydarzenia jednoczącego miliony Polaków - informuje TVP.

Dodajmy, że wszystkie kwalifikacje i konkursy PŚ będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie 1 i serwisie player.pl, a wszystkie konkursy PŚ w skokach rozgrywane poza Polską na żywo w TVN, czyli na antenie otwartej.
 

- To sytuacja bez precedensu, gdyż Telewizja Polska transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów. Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze. Telewizja Polska otrzymała sygnały, że sytuację tę z niepokojem przyjęli również nasi partnerzy z Polskiego Związku Narciarskiego - czytamy w komunikacie TVP.

Telewizja Polska apeluje do TVN Grupy Discovery o podjęcie dalszych negocjacji. Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 19 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile. Kwalifikacje pokaże Eurosport 1 i Player, a sobotnie i niedzielne zawody będą transmitowane również na ogólnodostępnej antenie TVN. Rywalizacje w Wiśle i Zakopanem widzowie będą mogli śledzić w TVP, Eurosporcie i Playerze. Na przełomie grudnia i stycznia rozegrany zostanie prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a sezon skoków zakończy się w marcu lotami w Planicy.
 

- Dbając o polski sport oraz interes społeczny apelujemy do grupy Discovery o wyłączenie sportu z trwającego sporu politycznego i podjęcie negocjacji w dobrej wierze, aby nie niszczyć tego, co Telewizja Polska przez wiele ostatnich lat budowała i pozwolić dalej milionom Polaków na przeżywanie wspólnych sportowych emocji - informuje TVP.

Dystrybutorem praw do oferty FIS na całą Europę jest spółka Infront.
 

- Telewizja Polska starała się pozyskać prawa na polski rynek bezpośrednio od Infrontu, ale nie otrzymała możliwości wystąpienia w rynkowym i uczciwym przetargu. Grupa Discovery bowiem pozyskała prawa na całą Europę (ponad 40 rynków krajowych) nie dopuszczając TVP do negocjacji, jednocześnie zapewniając, że udzieli publicznemu nadawcy sublicencji. Discovery posiada prawa do skoków od 2015 roku i dotychczas udzielała zgodnie z honorowym zapewnieniem sublicencji Telewizji Polskiej. Teraz, w akcie politycznej rozgrywki, łamie dane słowo i próbuje destruować społeczny fenomen, jakim jest wspólnotowe przeżywanie emocji związanych ze skokami narciarskimi u nadawcy publicznego. Liczymy na opamiętanie, powrót zdrowego rozsądku, odrzucenie intencji politycznych i współpracę tak jak w przypadku najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - kwituje TVP.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...