reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-06-27 - 2022-06-28

TVP na temat utraty transmisji ze skoków narciarskich

dodano: 2021-10-07 20:05
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza Wkrótce po ogłoszeniu przez TVN Grupę Discovery przedłużenia do końca sezonu 2025/26 praw do transmisji m.in. Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, Telewizja Polska wydała komunikat, w którym informuje, że grupa postanowiła nie udzielić TVP sublicencji do praw na transmisję skoków narciarskich, mimo wielomiesięcznych negocjacji. Zgodnie z wcześniejszą umową z Polskim Związkiem Narciarskim, TVP będzie transmitowała jedynie zawody rozgrywane w Wiśle i Zakopanem (do 2025/2026).

Telewizja Polska TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Mimo wielomiesięcznych negocjacji grupa Discovery postanowiła nie udzielić Telewizji Polskiej sublicencji do praw na transmisję skoków narciarskich, pozbawiając nadawcę publicznego większości konkursów w jednej z najważniejszych dyscyplin sportowych, a społecznie - do wydarzenia jednoczącego miliony Polaków - informuje TVP.

Dodajmy, że wszystkie kwalifikacje i konkursy PŚ będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie 1 i serwisie player.pl, a wszystkie konkursy PŚ w skokach rozgrywane poza Polską na żywo w TVN, czyli na antenie otwartej.
 

- To sytuacja bez precedensu, gdyż Telewizja Polska transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów. Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze. Telewizja Polska otrzymała sygnały, że sytuację tę z niepokojem przyjęli również nasi partnerzy z Polskiego Związku Narciarskiego - czytamy w komunikacie TVP.

Telewizja Polska apeluje do TVN Grupy Discovery o podjęcie dalszych negocjacji. Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 19 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile. Kwalifikacje pokaże Eurosport 1 i Player, a sobotnie i niedzielne zawody będą transmitowane również na ogólnodostępnej antenie TVN. Rywalizacje w Wiśle i Zakopanem widzowie będą mogli śledzić w TVP, Eurosporcie i Playerze. Na przełomie grudnia i stycznia rozegrany zostanie prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a sezon skoków zakończy się w marcu lotami w Planicy.
 

- Dbając o polski sport oraz interes społeczny apelujemy do grupy Discovery o wyłączenie sportu z trwającego sporu politycznego i podjęcie negocjacji w dobrej wierze, aby nie niszczyć tego, co Telewizja Polska przez wiele ostatnich lat budowała i pozwolić dalej milionom Polaków na przeżywanie wspólnych sportowych emocji - informuje TVP.

Dystrybutorem praw do oferty FIS na całą Europę jest spółka Infront.
 

- Telewizja Polska starała się pozyskać prawa na polski rynek bezpośrednio od Infrontu, ale nie otrzymała możliwości wystąpienia w rynkowym i uczciwym przetargu. Grupa Discovery bowiem pozyskała prawa na całą Europę (ponad 40 rynków krajowych) nie dopuszczając TVP do negocjacji, jednocześnie zapewniając, że udzieli publicznemu nadawcy sublicencji. Discovery posiada prawa do skoków od 2015 roku i dotychczas udzielała zgodnie z honorowym zapewnieniem sublicencji Telewizji Polskiej. Teraz, w akcie politycznej rozgrywki, łamie dane słowo i próbuje destruować społeczny fenomen, jakim jest wspólnotowe przeżywanie emocji związanych ze skokami narciarskimi u nadawcy publicznego. Liczymy na opamiętanie, powrót zdrowego rozsądku, odrzucenie intencji politycznych i współpracę tak jak w przypadku najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - kwituje TVP.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...