reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN z dodatkową pojemnością satelitarną

dodano: 2021-10-20 15:12 | aktualizacja: 2021-10-20 20:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

TVN Eutelsat Communications poinformował 20 października br., że podpisał z TVN S.A. wieloletnią umowę umożliwiającą tej polskiej firmie medialnej korzystanie z dodatkowej pojemności na systemie satelitarnym Eutelsat Hot Bird na pozycji orbitalnej 13°E. Dotychczas TVN dzierżawił dwa transpondery na Hot Birdzie. W komunikacie Eutelsat nie ujawniono, o jaką dodatkową pojemność chodzi.

TVN Grupa Discovery
TVN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Dzięki dodatkowej pojemności na satelicie Eutelsat Hot Bird chcemy zoptymalizować nadawanie istniejących kanałów w ramach całej grupy Discovery w regionie EMEA - poinformowała satkurier.pl Katarzyna Issat, szef ds. komunikacji korporacyjnej w TVN S.A.

Umowa Eutelsat Communications i TVN S.A. jest kolejnym krokiem w wieloletniej współpracy obu firm, która sięga lat 90. XX wieku. - Będzie wspierać nieustanne starania TVN o dalsze podnoszenie jakości jego oferty na Hot Birdzie - czytamy w komunikacie.

TVN należy do TVN Grupy Discovery i jest jednym z wiodących prywatnych nadawców w Polsce, posiadającym 24 marki kanałów telewizyjnych, w tym stacje niekodowane oraz różnorodne marki lifestylowe, informacyjne, sportowe i filmowe.

Dodajmy, że Eutelsat zamierza zastąpić istniejące satelity Eutelsat Hot Bird 13B, 13C i 13E po wyniesieniu na orbitę dwóch nowych jednostek - Eutelsat Hot Bird 13F i 13G (ich start jest planowany na drugi kwartał 2022 roku).
 

- Cieszymy się, że możemy wzmocnić naszą długotrwałą współpracę z TVN, która pozwala na rozszerzenie usług nadawczych premium w Europie. Umowa ta pokazuje znaczenie satelity jako infrastruktury nadawczej zdolnej do dotarcia do największej liczby odbiorców w Europie, zarówno dziś, jak i w nadchodzących latach. Podkreśla również niezrównane pokrycie pozycji 13°E w Europie w połączeniu z wiodącym statusem Eutelsat na polskim rynku nadawczym - powiedział Philippe Oliva, dyrektor ds. handlu w Eutelsat.

- Jesteśmy podekscytowani, że możemy nadal korzystać z orbitalnych zasobów Eutelsat, aby wzmocnić dystrybucję naszych usług nadawczych w Polsce, jednym z naszych kluczowych rynków w Europie. Cieszymy się również, że możemy kontynuować naszą współpracę z jednym z najbardziej uznanych operatorów satelitarnych na świecie, którego początki sięgają ponad 20 lat wstecz do uruchomienia naszego pierwszego kanału telewizyjnego w 1997 roku - powiedział Krzysztof Kozłowski, dyrektor ds. technologii w TVN Grupie Discovery.

Transpondery aktualnie używane przez TVN na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13°E):
  • tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
  • tp. 16 (11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

Dodatkowo, na potrzeby tymczasowych kanałów Eurosport 4K i Eurosport 3-9 grupa korzystała z tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK), ale aktualnie jest on wyłączony.

Ostatnio TVN przedłużył umowę z operatorem Eutelsat w 2018 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...