reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oceany w listopadzie w National Geographic

dodano: 2021-10-25 04:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W listopadzie br. kanał National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Wyprawa na dno” (sezon 4.), „Złapać przemytnika” (sezon 2.), „Tajemnice podwodnych wraków”, „Egipt: miejsce pełne tajemnic” (sezon 3.) i „Strefa skażenia”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, od odkrycia skrywanej w głębinach prawdy o zatonięciu statku El Paso, po ujawnienie sekretów, które faraonowie zabrali ze sobą do grobowców - rozwiązania tych i wielu innych zagadek z przeszłości czekać będą w listopadzie br. na antenie kanału National Geographic w premierowych seriach „Tajemnice podwodnych wraków” oraz „Egipt: miejsce pełne tajemnic” (sezon 3.).

Poszukiwania zaginionych skarbów i skrywanej prawdy o wydarzeniach z przeszłości rozpocznie w National Geographic premiera serii „Tajemnice podwodnych wraków” (premiera w czwartek, 10 listopada br. o godzinie 21:00), w której zespół nurków, archeologów i badaczy, korzystających z najnowszych technologii, próbuje odtworzyć ostatnie rejsy zatopionych jednostek. Eksperci dokładnie przyjrzą się m.in. szczątkom trzech niemieckich U-Bootów z czasów I wojny światowej i II wojny światowej, zbadają przyczyny największej katastrofy morskiej w historii Kanady i odkryją przed widzami sekret zniknięcia statku El Faro. O tym, co przez wieki skrywały morskie terytoria, widzowie dowiedzą się również za sprawą kolejnego (czwartego) sezonu serii „Wyprawa na dno” (premiera w czwartek, 4 listopada br. o godzinie 22:00). Okaże się, że statki, okręty, a nawet całe zatopione cywilizacje spoczywające na dnie skrywać mogą nie tylko cenne pamiątki, ale również dowody ludzkiego oblicza morskich katastrof.

W innej premierowej serii „Egipt: miejsce pełne tajemnic” (premiera w niedzielę, 14 listopada br. o godzinie 15:00) widzowie udadzą się do kolebki jednej z najstarszych cywilizacji, gdzie na widzów czekają skrywane od wieków sekrety faraonów. Twórcy tej niezwykłej serii towarzyszą egiptologom podczas wykopalisk, pokazując kulisy ich pracy. Dlaczego wielkiego króla Tutanchamona pochowano w skromnym grobowcu? I czemu Ramzes II był najbardziej wielbionym faraonem w historii? Odpowiedzi na te i inne pytania widzowie znajdą w premierowych odcinkach serii.

Zakulisowego spojrzenia na te bardziej współczesne wyzwania ludzkości dostarczy nowa seria „Strefa skażenia” (premiera we wtorek, 30 listopada br. w godz. 21:00 i 22:00), której twórcy przyglądają się walce Stanów Zjednoczonych Ameryki z na pozór nieuchwytnym wrogiem Ameryki - organizacjami bioterrorystycznymi odpowiedzialnymi za ataki w 2001 roku. Natomiast o tym, jak wygląda codzienna walka z przemytnikami czy handlarzami bronią, również w dobie pandemii Covid-19, widzowie dowiedzą się z nowego (drugiego) sezonu serii „Złapać przemytnika” (emisja od poniedziałku, 8 listopada br. o godzinie 22:00).

Listopad 2021 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Wyprawa na dno” 4 („Drain The Oceans” 4)
emisja: w czwartki (od 4 listopada br.) o 22:00

Jakie tajemnice kryją się w morskich głębinach? Dzięki nowoczesnej technologii widzowie poznają sekrety zachowane na dnie oceanu. Kamera towarzyszy naukowcom, którzy za pomocą mapowania sonarowego badają zaginione cywilizacje, niezwykłe zjawiska geologiczne i historię naszej planety (więcej tutaj i tutaj). Twórcy programu zaglądają w uliczki zatopionych miast, eksplorują wraki, wyjaśniają przyczyny kataklizmów naturalnych, szukają skarbów i odkrywają ukryte pod wodą cuda przyrody. Spektakularne wraki odnajdziemy nie tylko w podmorskich głębinach, ale też w miejscach zupełnie niespodziewanych. Już w pierwszym odcinku widzowie zobaczą niesamowite znalezisko, które wiele mówi o historii Nowego Jorku - statek z końca XVIII wieku ukryty w sercu Manhattanu. Odnaleziono go w 2010 roku 500 metrów od linii brzegowej i niemal 7 metrów pod ruinami biurowców World Trade Center. Badania przeprowadzone przez archeologów ukazują znaną metropolię jako arenę wojennych zmagań. W kolejnych odcinkach „Wyprawy na dno” widzowie odwiedzą też inne miejsca walk, które dzięki setkom świetnie zachowanych wraków są dla naukowców źródłem cennej wiedzy o wydarzeniach z przeszłości (więcej tutaj i tutaj).

„Złapać przemytnika” 2 („To Catch A Smuggler” 2)
emisja: w poniedziałki (od 8 listopada br.) o 22:00

Każdego roku przez amerykańskie lotniska przewijają się 124 miliony pasażerów. W tym nieprzebranym morzu ludzi kryje się wielu przemytników. Namierzenie ich to główne zadanie czujnych agentów Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, którzy nadzorują ochronę amerykańskich lotnisk. Korzystając ze wszystkich możliwych narzędzi, funkcjonariusze zrobią co mogą, by powstrzymać kontrabandę. W serii „Złapać przemytnika” widzowie zobaczą jak agenci zatrzymują osobę podejrzaną o handel bronią i kontakty z organizacją przestępczą, a celnicy szukają narkotyków ukrytych w płynach. Dowiedzą się również, jak agenci HSI (Homeland Security Investigations) w Miami udaremniają plany przemytowi kokainy, a agenci z lotniska JFK znajdują walizkę z podwójnym dnem, w której ukryto ładunek tego narkotyku. Czy uda się zatrzymać również osobę czekającą na tę przesyłkę? Gdy w związku z pandemią Covid-19 pojawiają się ograniczenia podróżowania, służba celna i ochrony granic musi wcielić w życie nowe wytyczne (więcej tutaj).

„Tajemnice podwodnych wraków” („Ocean Wreck Investigation”)
emisja: w środy (od 10 listopada br.) o 21:00

W tej serii widzowie towarzyszą nurkom, badaczom wraków i archeologom, którzy pracują nad odtworzeniem okoliczności ostatnich rejsów zatopionych przed laty statków. Dzięki nowoczesnym technikom animacji komputerowej, relacjom świadków i innowacyjnym metodom badawczym możemy poznać nie tylko przyczyny oraz przebieg morskich katastrof, ale i ludzkie oblicze tych tragicznych zdarzeń. W pierwszym odcinku wspólnie z doktor Innes McCartney widzowie eksplorują wraki trzech niemieckich U-Bootów z czasów I wojny światowej i II wojny światowej. Następnie zgłębią historie brytyjskich wraków z czasów I wojny światowej, na badanie których brytyjskie dowództwo sił zbrojnych wyraziło zgodę dopiero po wielu latach. Jakie skrywają tajemnice? Poznają też przyczyny największej katastrofy morskiej w historii Kanady, a także spróbują rozwiązać zagadkę zniknięcia statku El Faro.

„Egipt: miejsce pełne tajemnic” 3 („Lost Treasures Of Egypt” 3)
emisja: w niedziele (od 14 listopada br.) o 15:00

Seria przedstawia kulisy pracy międzynarodowego zespołu archeologów, którzy za wszelką cenę pragną odkryć sekrety starożytnego Egiptu i odnaleźć zaginione skarby. Twórcy tej niezwykłej serii towarzyszą egiptologom podczas wykopalisk, pokazując kulisy ich pracy. Dlaczego wielkiego króla Tutanchamona pochowano w skromnym grobowcu? Czy wiąże się to z rewolucją religijną przeprowadzoną przez jego ojca? Archeologowie prowadzą też badania dotyczące Ramzesa II. Czy nowe znaleziska pomogą wyjaśnić, dlaczego był on najbardziej wielbionym faraonem w historii? Historia starożytnego Egiptu wciąż skrywa wiele tajemnic. Każde nowe znalezisko może zmienić nasz sposób postrzegania tej starożytnej cywilizacji. Nawet najtrudniejsze warunki i morderczy upał nie są w stanie osłabić nadziei badaczy na dokonanie niezwykłego odkrycia (więcej tutaj).

„Strefa skażenia” („The Hot Zone: Antrax”)
emisja: we wtorki (od 30 listopada br.) o 21:00

Po pamiętnym ataku terrorystycznym z 11 września 2001 roku Stany Zjednoczone Ameryki musiały się zmierzyć z kolejnym zabójczym aktem terroryzmu. Bakterie wąglika rozsyłane w anonimowych listach spowodowały wybuch nowej fali strachu. Atak nieznanych sprawców doprowadził do śmierci pięciu osób, lecz wywołał panikę w niemal całym kraju. Mimo kilku fałszywych tropów, agentom FBI (Federal Bureau of Investigation) udało się namierzyć głównego podejrzanego - naukowca ze ściśle tajnego laboratorium wojskowego, które zapewniało mu nieograniczony dostęp do najbardziej śmiercionośnych patogenów. Seria ukazuje kulisy walki Stanów Zjednoczonych Ameryki z nowym, na pozór nieuchwytnym wrogiem Ameryki, aż do czasu rozprawienia się z terrorystycznym procederem (więcej tutaj i tutaj).
 
Della Scott-Ireton w programie „Wyprawa na dno”, foto: Mallinson Sadler Productions/National Geographic
Della Scott-Ireton w programie „Wyprawa na dno”, foto: Mallinson Sadler Productions/National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...