reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DAB+: 110 mln sprzedanych urządzeń na świecie

dodano: 2021-11-06 16:49 | aktualizacja: 2021-11-08 15:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: WorldDAB/satkurier.pl

WorldDAB Globalna sprzedaż cyfrowych radioodbiorników DAB/DAB+ przekroczyła w 2021 roku liczbę 100 mln sztuk – osiągając łączną liczbę 110 mln sztuk. Obejmuje to odbiorniki konsumenckie i samochodowe sprzedawane w latach 2008-2021. Najnowsze dane opublikowane przez organizację branżową WorldDAB pokazują, że pomimo wpływu pandemii sprzedaż nadal rośnie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy po raz pierwszy liczba dostępnych na rynku samochodowych odbiorników DAB/DAB+ przekroczyła 10 mln sztuk, a sprzedaż odbiorników konsumenckich 5 mln sztuk.

WorldDAB
DAB+ zasięg WorldDAB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu ostatnich dwóch lat rynek motoryzacyjny DAB/DAB+ przeszedł transformację – DAB/DAB+ jest teraz standardową funkcją w ponad 89 proc. nowych samochodów na kluczowych rynkach europejskich. Wzrost ten odzwierciedla wpływ Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej (EECC) wprowadzonego w grudniu 2020 roku, który wymaga, aby wszystkie nowe radia samochodowe w UE umożliwiały odbiór cyfrowego radia naziemnego.

Również na rynku odbiorników konsumenckich gwałtownie wzrósł odsetek urządzeń wyposażonych w DAB/DAB+ – z 28 proc. dwa lata temu do 42 proc. w drugim kwartale 2021 roku. Sprzedaż DAB/DAB+ korzysta na silnym marketingu w Niemczech i Holandii, przepisach w Niemczech, Francji i Włoszech oraz pojawieniu się nowych rynków DAB/DAB+, w tym Belgii, Austrii i Czech.

Według raportu, zasięg radia DAB+ w Polsce wynosi 67 proc. populacji.

Najważniejsze wnioski z raportu WorldDAB:
  • Zasięg radia cyfrowego osiągnął rekordowy poziom na kilku rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Belgii i Australii.
  • Sprzedaż konsumenckich odbiorników DAB/DAB+ osiągnęła bardzo dobre wyniki w ciągu ostatnich 12 miesięcy – roczna sprzedaż we Włoszech i Czechach wzrosła ponad dwukrotnie; wzrost sprzedaży we Francji – 45 proc.; w Niemczech, Holandii, Belgii i Austrii – 20 proc.
  • Na wszystkich głównych rynkach europejskich co najmniej 89 proc. nowych samochodów jest standardowo wyposażonych w radio DAB/DAB+.

Zobacz pełny raport WorldDAB na temat DAB/DAB+ (plik PDF).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...