reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ABC 2 w telewizji hybrydowej HbbTV na MUX 8

dodano: 2021-11-10 13:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP ABC Do oferty ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 8) dołączony został kanał TVP ABC 2, obok istniejących już TVP Kultura 2 i TVP Historia 2. Nie są to jednak tradycyjnie nadawane stacje, lecz dostępne jedynie na telewizorach/odbiornikach z włączoną obsługą HbbTV, podłączonych do internetu. Ponadto w testowym multipleksie TVP w DVB-T2 pojawiła się pozycja TVP Stream HEVC, również w telewizji hybrydowej HbbTV.

satkurier.pl
TVP Stream HEVC plansza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Kultura 2 i TVP Historia 2 są już kanałami dobrze znanymi - pierwszy z nich został uruchomiony 26 czerwca 2020 roku, a drugi 1 marca 2021 roku. Są one dostępne wyłącznie drogą internetową, w ramach usługi TVP Stream oraz w MUX 8 w HbbTV.
 
TVP Historia 2 w MUX 8
TVP Kultura 2 w MUX 8

Natomiast TVP ABC 2 ma być zupełnie nowym kanałem, skierowanym do starszych dzieci niż widownia TVP ABC. Projektem TVP ABC 2 kieruje Justyna Karnowska, dyrektor TVP ABC, informował press.pl w marcu br. 

Aktualnie w miejscu TVP ABC 2 w MUX 8 nadawana jest TVP eSzkoła Domowe Przedszkole.
 
TVP eSzkoła Domowe Przedszkole na pozycji pod nazwą TVP ABC 2 w MUX 8

Natomiast TVP Stream HEVC w testowym multipleksie DVB-T2 Telewizji Polskiej przenosi aktualnie widza do aplikacji HbbTV tego nadawcy, która wkrótce ma zostać odświeżona i wzbogacona o nowe funkcje.

Osobom, które nie odbierają TVP ABC 2, TVP Kultura 2, TVP Historia 2 i TVP Stream HEVC w ramach HbbTV, wyświetlają się plansze z instrukcjami, jak włączyć HbbTV. Oczywiście konieczny jest telewizor/odbiornik ze wsparcie, HbbTV.
 
Plansza na kanale TVP Stream HEVC dla osób bez HbbTV
Plansza na kanale TVP ABC 2 dla osób bez HbbTV

Jakie pozycje LCN?

TVP Stream HEVC jest dostępny na pozycji LCN 88 w eksperymentalnym MUX DVB-T2 HEVC (dawniej to miejsce zajmował kanał TVP 4K). TVP ABC 2 melduje się na pozycji LCN 92 w MUX 8, TVP Historia 2 - 93, a TVP Kultura 2 - 94.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...