reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kto pokaże beatyfikację Jana Franciszka Machy?

dodano: 2021-11-19 17:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP TV Trwam W sobotę, 20 listopada br. o godz. 10:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się msza święta beatyfikacyjna księdza Jana Franciszka Machy „Hanika”. Wydarzenie to transmitowane będzie w kanałach telewizyjnych TVP1, TVP3 Katowice, TVP Polonia i TV Trwam, a także w rozgłośniach Polskie Radio Katowice i Radio eM oraz w serwisie YouTube. TVP1 i TVP Polonia zapraszają ponadto na reportaż „Śląski święty”, a TVP3 Katowice na programy „Aktualności” i „Studio 3”.

TVP TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trwają ostatnie przygotowania do beatyfikacji księdza Jana Franciszka Machy „Hanika”. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 20 listopada br. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Przewodniczyć jej będzie delegat Ojca Świętego Franciszka (Jorge Mario Bergoglio), kardynał Marcello Semeraro. Dla wiernych udostępniona zostanie krypta katedry oraz plac przed świątynią. Rozstawione zostaną telebimy. W uroczystościach weźmie udział kilkuset księży, biskupów i kardynałów. Obecni będą przedstawiciele władz państwowych.

Transmisję z eucharystii przeprowadzi Telewizja Polska w stacjach TVP1, TVP3 Katowice i TVP Polonia. Kanał TVP3 Katowice wydarzenie to relacjonować będzie także w specjalnym wydaniu „Aktualności” (więcej tutaj), natomiast o godzinie 19:00 stacja ta wyemituje „Studio 3”, które w całości poświęcone będzie postaci śląskiego męczennika księdza Jana Franciszka Machy „Hanika”. O godzinie 9:35 w kanałach TVP1 i TVP Polonia wyemitowany zostanie reportaż „Śląski święty”. Transmisję mszy świętej zapowiadają również TV Trwam, Polskie Radio Katowice i Radio eM.

Dodajmy, że pierwotnie msza święta beatyfikacyjna miała się odbyć w sobotę, 17 października 2020 roku, ale z uwagi na epidemię koronawirusa i zagrożenie chorobą Covid-19 w Polsce i na świecie wydarzenie to przeniesiono na sobotę, 20 listopada 2021 roku (więcej tutaj).

Msza święta beatyfikacyjna księdza Jana Franciszka Machy „Hanika” - transmisja w sobotę, 20 listopada 2021 roku o godz. 10:00 w kanałach telewizyjnych TVP1, TVP3 Katowice, TVP Polonia i TV Trwam, w rozgłośniach Polskie Radio Katowice i Radio eM oraz w serwisie YouTube.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...