reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Kat staje się ofiarą, a ofiara katem

dodano: 2021-11-24 00:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 26 listopada br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 6. odcinek 4. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Taki pogodny dzień”. Będzie to finał tej serii. Jego gospodynią będzie pisarka Katarzyna Grochola („Niewidzialne: Stop przemocy”). Towarzyszyć jej będzie aktorka Olga Bołądź. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Letni dzień 2016 roku. Skromny dom w centralnej Polsce. Całe lata przemocy wobec kobiety mogły zwiastować nadejście tragedii. W dzień po Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, swój debiut w „Opowiem ci o zbrodni” będzie miała autorka, jak czytamy w komunikacie, szczególnie wrażliwa na temat przemocy domowej - Katarzyna Grochola. W finałowym odcinku nowego sezonu opowie o historii kobiety, która po latach bycia ofiarą zabiła swojego męża (więcej tutaj).

Byli małżeństwem 24 lata. Mieli kilkoro dzieci. Ona - dbająca o rodzinę, zarabiająca na życie, utrzymująca dom. On - bezrobotny oprawca. Tego słonecznego dnia szykowała przetwory, przygotowując się na zimę. W domu nigdy się nie przelewało. Jak niemal codziennie od przeszło dwudziestu lat podała mu śniadanie. Zamiast „dziękuję” usłyszała lawinę wyzwisk, podejrzenia o zdradę i zarzuty o życiowe niepowodzenia dzieci. Było to o jeden poranek za dużo. Odwróciła się i zadała cios kuchennym nożem, by - jak zeznawała później - wyzwolić się z kręgu przemocy, w którym tkwiła od lat.

Szukała wcześniej pomocy - urzędnicy pozostawali bezczynni, policja odmawiała założenia „Niebieskiej Karty”, musiała radzić sobie sama. Trafiła przed oblicze wymiaru sprawiedliwości jako zabójczyni.

- Trudno mi znaleźć happy-end w tej historii, chociaż słynę z szukania happy-endów. Happy-endem nie może być śmierć niegdyś ukochanego męża i niegdyś bardzo kochanego ojca, więc spróbuję to jakoś inaczej powiedzieć. Być może dzieci mają w tej chwili spokojniejsze życie. Być może Anna, jak ją nazwaliśmy, może odetchnąć pełną piersią i być może nie żyje w straszliwym poczuciu winy...

- komentuje Katarzyna Grochola.


- Premiera odcinka pod tytułem „Taki pogodny dzień” z udziałem debiutującej w „Opowiem ci o zbrodni” Katarzyny Grocholi przypada na piątek, 26 listopada br., dzień po Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, który jest dla nas szczególnie istotny. To nie jest pierwsza współpraca autorki i telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Chcąc propagować ideę przeciwdziałania przemocy domowej zrealizowaliśmy w 2020 roku program pod tytułem „Niewidzialne: Stop przemocy”, w którym swoimi historiami z Katarzyną Grocholą i widzami dzieliły się podopieczne Centrum Praw Kobiet. Zbieraliśmy także fundusze na poprawę funkcjonowania linii telefonicznej Centrum Praw Kobiet. Katarzyna Grochola znana jest z zaangażowania w pomoc kobietom doświadczającym przemocy, nie boi się także opowiadać o własnych z przeżyciach. Jej wrażliwość sprawia, że historia przedstawiona w finałowym odcinku „Opowiem ci o zbrodni” zyskuje dodatkowego wymiaru - to nie są losy jedynie bohaterki tej opowieści, to codzienna rzeczywistość tysięcy kobiet w polskich domach - informuje nadawca.

W czwartym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Jak zapowiada nadawca, niepodważalną wartością są także występy aktorów w inscenizacjach. W tym odcinku, obok Katarzyny Grocholi, na ekranie gości Olga Bołądź. „Taki pogodny dzień” w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) zostanie wyemitowany premierowo w piątek, 26 listopada br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
Katarzyna Grochola w programie „Niewidzialne: Stop przemocy”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w programie „Niewidzialne: Stop przemocy”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 4., emisja w piątki o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...