reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Kat staje się ofiarą, a ofiara katem

dodano: 2021-11-24 00:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 26 listopada br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 6. odcinek 4. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Taki pogodny dzień”. Będzie to finał tej serii. Jego gospodynią będzie pisarka Katarzyna Grochola („Niewidzialne: Stop przemocy”). Towarzyszyć jej będzie aktorka Olga Bołądź. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Letni dzień 2016 roku. Skromny dom w centralnej Polsce. Całe lata przemocy wobec kobiety mogły zwiastować nadejście tragedii. W dzień po Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, swój debiut w „Opowiem ci o zbrodni” będzie miała autorka, jak czytamy w komunikacie, szczególnie wrażliwa na temat przemocy domowej - Katarzyna Grochola. W finałowym odcinku nowego sezonu opowie o historii kobiety, która po latach bycia ofiarą zabiła swojego męża (więcej tutaj).

Byli małżeństwem 24 lata. Mieli kilkoro dzieci. Ona - dbająca o rodzinę, zarabiająca na życie, utrzymująca dom. On - bezrobotny oprawca. Tego słonecznego dnia szykowała przetwory, przygotowując się na zimę. W domu nigdy się nie przelewało. Jak niemal codziennie od przeszło dwudziestu lat podała mu śniadanie. Zamiast „dziękuję” usłyszała lawinę wyzwisk, podejrzenia o zdradę i zarzuty o życiowe niepowodzenia dzieci. Było to o jeden poranek za dużo. Odwróciła się i zadała cios kuchennym nożem, by - jak zeznawała później - wyzwolić się z kręgu przemocy, w którym tkwiła od lat.

Szukała wcześniej pomocy - urzędnicy pozostawali bezczynni, policja odmawiała założenia „Niebieskiej Karty”, musiała radzić sobie sama. Trafiła przed oblicze wymiaru sprawiedliwości jako zabójczyni.

- Trudno mi znaleźć happy-end w tej historii, chociaż słynę z szukania happy-endów. Happy-endem nie może być śmierć niegdyś ukochanego męża i niegdyś bardzo kochanego ojca, więc spróbuję to jakoś inaczej powiedzieć. Być może dzieci mają w tej chwili spokojniejsze życie. Być może Anna, jak ją nazwaliśmy, może odetchnąć pełną piersią i być może nie żyje w straszliwym poczuciu winy...

- komentuje Katarzyna Grochola.


- Premiera odcinka pod tytułem „Taki pogodny dzień” z udziałem debiutującej w „Opowiem ci o zbrodni” Katarzyny Grocholi przypada na piątek, 26 listopada br., dzień po Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, który jest dla nas szczególnie istotny. To nie jest pierwsza współpraca autorki i telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Chcąc propagować ideę przeciwdziałania przemocy domowej zrealizowaliśmy w 2020 roku program pod tytułem „Niewidzialne: Stop przemocy”, w którym swoimi historiami z Katarzyną Grocholą i widzami dzieliły się podopieczne Centrum Praw Kobiet. Zbieraliśmy także fundusze na poprawę funkcjonowania linii telefonicznej Centrum Praw Kobiet. Katarzyna Grochola znana jest z zaangażowania w pomoc kobietom doświadczającym przemocy, nie boi się także opowiadać o własnych z przeżyciach. Jej wrażliwość sprawia, że historia przedstawiona w finałowym odcinku „Opowiem ci o zbrodni” zyskuje dodatkowego wymiaru - to nie są losy jedynie bohaterki tej opowieści, to codzienna rzeczywistość tysięcy kobiet w polskich domach - informuje nadawca.

W czwartym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Jak zapowiada nadawca, niepodważalną wartością są także występy aktorów w inscenizacjach. W tym odcinku, obok Katarzyny Grocholi, na ekranie gości Olga Bołądź. „Taki pogodny dzień” w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) zostanie wyemitowany premierowo w piątek, 26 listopada br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
Katarzyna Grochola w programie „Niewidzialne: Stop przemocy”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w programie „Niewidzialne: Stop przemocy”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 4., emisja w piątki o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...