reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

20.12 rusza kanał RTVS Sport

dodano: 2021-11-26 20:48 | aktualizacja: 2021-11-26 21:47
autor: RO | źródło: parabola.cz

RTVS Sport Słowacki nadawca publiczny RTVS (Rozhlas a televize Slovenska) rozpocznie nadawanie 20 grudnia 2021 roku nowego kanału sportowego RTVS Šport. Obecnie nadawca posiada trzy stacje telewizyjne - Jednotka, Dvojka i Trojka. Ostatnia wystartowała na krótko przed świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku. Sport będzie czwartą stacją w portfolio.

RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska)
słowacki nadawca publiczny RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W RTVS Sport znajdzie się miejsce na atrakcyjne transmisje sportowe, różne materiały archiwalne, programy ozdrowym stylu życia i dokumenty o słowackich gwiazdach sportu.

Oficjalny start nastąpi 20 grudnia 2021 r. o godz. 17:00 programem otwarcia nowej stacji sportowej w studio sport. Pół godziny później zostanie wyświetlony dokument o zakulisowych przygotowaniach do uruchomienia kanału, historii sportu w telewizji i informacjach o tym, co będzie można oglądać w nowej telewizji sportowej. Studio hokejowe rozpocznie się o 18:00 od otwarcia meczu 27. kolejki słowackiej Tipos Extraliga w hokeju na lodzie.
 

Jako wielki fan sportu nie mogę się doczekać, aby pokazać najważniejsze wydarzenia sportowe w nowej telewizji sportowej. Jednocześnie kluczowym przesłaniem, które RTVS chce przekazać ogółowi społeczeństwa za pośrednictwem sieci sportowej jest to, że ruch i aktywny styl życia są podstawą wszystkiego. Celem nowego, sportowego kanału telewizyjnego jest nie tylko nadawanie wysokiej jakości transmisji z wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim zachęcanie wszystkich grup wiekowych i społecznych do ruchu, ponieważ im więcej osób rusza się każdego dnia, tym bardziej prawdopodobne jest, że ich odporność i zdrowie będą silniejsze. Jednocześnie cała społeczność widzów RTVS skorzysta z nowego programu, ponieważ każdy zespół programowy będzie dysponował znacznie silniejszą i bardziej stabilną strukturą programową

- powiedział dyrektor generalny RTVS, Jaroslav Rezník.


W 2022 r. kanał sportowy zaoferuje widzom wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe i ponad 3600 godzin transmisji na żywo. Będą to Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, Mistrzostwa Świata w hokeju czy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022, które odbędą się w Katarze.

Fani sportu z pewnością ucieszą się z innych zawodów sportowych, takich jak Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, wyścigi kolarskie, Puchar Świata w biathlonie, turnieje tenisowe WTA Tour, Liga Konferencji Europy UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Narodów UEFA, hokejowe zawody Tipos Extraliga, Mistrzostwa świata U-20 w piłce nożnej, Tour de France, a także innych sportów, jak futsal, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, pływanie, gimnastyka, łyżwiarstwo figurowe czy piłka wodna.

RTVS Šport będzie nadawać 24 godziny na dobę, a wiadomości sportowe staną się integralną częścią oferty. Będą to krótkie 5-minutowe bloki informacyjne z przeglądem tego, co dzieje się w sporcie w kraju i za granicą.

Słowacka telewizja publiczna już kiedyś tworzyła kanał sportowy. W latach 2008-2011 była to Trojka (STV3).

W tym roku na czeskim i słowackim rynku powstało kilka kanałów sportowych - Nova Sport 3, Nova Sport 4, Premier Sport 2, JOJ Šport, a wkrótce dołączy do nich RTVS Šport. Z drugiej strony rynek opuściły kanały Digi Sport.
 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...