reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Biały potok” - film TVP w kinach

dodano: 2021-12-10 05:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Biały potok” Od piątku, 10 grudnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Biały potok”. Producentem filmu jest Square Film Studio, koproducentem TVP, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. W obsadzie znaleźli się Agnieszka Dulęba-Kasza, Julia Wyszyńska, Zbigniew Antoniewicz, Sebastian Pawlak, Cezary Pawłowski, Janusz Łagodziński, Łukasz Bzura, Tadeusz Loba, Patryk Makowski, Mateusz Bukowski, Marcin Trzęsowski, Marcin Dorociński i Dobromir Dymecki.

TVP Dystrybucja Kinowa „Biały potok”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Biały potok” to polska komedia pomyłek w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadająca o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw. Krytycy porównali produkcję do takich hitów, jak „Rzeź” oraz „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Film, który powstał przy współudziale Telewizji Polskiej, pojawi się w kinach od piątku, 10 grudnia br.

Ewa (w tej roli Julia Wyszyńska) i Michał (Marcin Dorociński) mają normalne życie, które podporządkowują karierze zawodowej i oczekiwaniu na narodziny drugiego dziecka. Ich sąsiadami są Katarzyna (Agnieszka Dulęba-Kasza) i Bartek (Dobromir Dymecki), małżeństwo borykające się z problemami finansowymi. Pewnego wieczora na jaw wychodzą pewne fakty: Katarzyna mówi mężowi, że ma romans z Michałem. To rozpoczyna lawinę wzajemnych podejrzeń i nieporozumień, które powodują wizytę wścibskich sąsiadów, policji, a nawet windykatorów. Czy małżeństwa i przyjaźnie uda się utrzymać?

Film „Biały potok” wyreżyserował Michał Grzybowski, dla którego jest to debiut pełnometrażowy. Michał Grzybowski jest też aktorem, znanym m.in. z filmów „Republika Dzieci” czy „Zjednoczone stany miłości”. Scenarzystami filmu „Biały potok” są Michał Grzybowski i Tomasz Walesiak, a autorami zdjęć Małgorzata Szyłak i Mateusz Skalski.

Komedia „Biały potok” otrzymała dwie nagrody podczas „Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film” - za „Rolę męską” (Marcin Dorociński) oraz „Nagrodę publiczności”.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki, Marcin Dorociński i Agnieszka Dulęba-Kasza na plakacie promującym kinową emisję filmu „Biały potok”, foto: Square Film Studio/TVP
Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki, Marcin Dorociński i Agnieszka Dulęba-Kasza na plakacie promującym kinową emisję filmu „Biały potok”, foto: Square Film Studio/TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...