reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

5 kanałów muzycznych powraca na Freesat

dodano: 2021-12-09 19:44 | aktualizacja: 2021-12-10 07:54
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Magic, Box Hits, BoXmas, Kiss, Kerrang - The Box Plus Network. Po prawie czterech latach widzowie brytyjskiej usługi satelitarnej Freesat mogą oglądać 5 kanałów muzycznych z portfolio The Box Plus Network. Tylko jeden z kanałów muzycznych 4Music pozostaje niedostępny dla użytkowników Freesat. 4Music nie nadaje w platformie z powodu szyfrowania przekazu na satelicie.

Box Kerrang Magic 4Music Kiss Upfront


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Box Hits, The Box (BoXmas), Kiss, Kerrang i Magic są teraz dostępne na certyfikowanych odbiornikach Freesat (poz. 501-505), a także na telewizorach Smart TV producentów Samsung i LG. Kanały powinny pojawić się automatycznie w większości odbiorników satelitarnych w ciągu najbliższych 24 godzin. Niektórzy użytkownicy Freesat będą musieli samodzielnie wyszukać kanały na satelicie.

Powrót kanałów muzycznych następuje po zakulisowej zmianie własności we Freesat.W lipcu brytyjski nadawca Channel 4 został akcjonariuszem Freesat poprzez udziały w Digital UK, wspólnym przedsięwzięciu BBC, ITV i Channel 4. Digital UK zakończył fuzję z Freesat w lipcu. Technicznie spółka Freesat UK Ltd stała się zależną od Digital UK.

Kanały muzyczne The Box Plus Network zostały usunięte z Freesat w lutym 2018 roku, kiedy doszło do sporu o opłaty za dystrybucję.

Przy okazji na Freesat przywrócono też emisję Channel 4 HD.

Kanał 4Music nie ma zezwolenia na nadawanie w niekodowanej telewizji satelitarnej w obecnej konfiguracji, tzn. za pośrednictwem wiązki europejskiej satelity Astra 2G (28,2°E). Technicznie odbiór byłby możliwy na całym kontynencie, a nadawca nie ma praw do nadawania programów rozrywkowych w całej Europie. Dlatego sygnał 4Music pozostaje szyfrowany, a to wyklucza dodanie kanału do Freesat. Siostrzane kanały nie mają tego problemu, ponieważ wyświetlają tylko klipy wideo.

Inne usługi Channel 4 również nie mają tego problemu, ponieważ są dystrybuowane w wiązce brytyjskiej, ograniczającej transmisję do Wysp Brytyjskich i północno-zachodniej części Europy.

Parametry techniczne:
Astra 2G (28,2°E)
tp. 107 (11,265 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK)
Kodowanie: brak ( FTA )

- kanały TV: Magic, Box Hits, BoXmas, Kiss, Kerrang
 

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...