reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Ziemia: cztery pory roku” w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-12-18 09:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W poniedziałek, 20 grudnia b r. o godz. 19:00 w kanale Polsat Viasat Nature wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek brytyjskiego serialu dokumentalnego „Ziemia: cztery pory roku” („Earth's Great Seasons”). Program „Ziemia: cztery pory roku” ukazuje niezwykłą naturę czterech pór roku na naszej planecie oraz to, jak zwierzęta i rośliny stawiają czoła przynoszonym przez nie wyzwaniom. W każdym odcinku przyjrzymy się innej porze roku i zobaczymy, że każda z nich ma własną, niepowtarzalną naturę.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Widzowie przekonają się, jak różne zwierzęta znajdują niezwykłe sposoby, aby przetrwać. Przedstawiciele fauny muszą zdobyć wystarczająco dużo pożywienia, znaleźć partnerów, wychowywać młode i radzić sobie z pogodą - a każda pora roku stanowi dla nich nowe, trudne wyzwanie. Premiera serii „Ziemia: cztery pory roku” odbędzie się w poniedziałek, 20 grudnia br. na antenie kanału Polsat Viasat Nature o godzinie 19:00.

W programie widz będzie miał okazję między innymi dowiedzieć się, w jaki sposób niektóre zwierzęta potrafią dopasować się do zimowej pory roku i przetrwać ekstremalnie mroźne temperatury. Lisy arktyczne zamieszkują arktyczną tundrę w północnej Europie, północnej Azji i Ameryce Północnej. Mają jedną z najgrubszych sierści w całym królestwie zwierząt. Ich małe uszy i krótkie nogi ułatwiają utrzymanie ciepła w organizmie. Nawet opuszki ich łap pokryte są futrem. Dzięki temu, nawet gdy temperatura spada do minus 70 stopni, jest im nadal całkiem ciepło i wygodnie.

W Finlandii na kole podbiegunowym temperatury mogą spaść nawet do minus 45 stopni Celsjusza. Żyje tu jeden z najmniejszych drapieżników świata: łasica pospolita. Są one maleńkie, mają zaledwie 20 centymetrów długości, a ich futro sprawia, że są prawie niewidoczne w śniegu - dzięki temu mogą ukryć się przed drapieżnikami. Ich sierść nie jest jednak wystarczająco gruba, by chronić je przed zimnem. Rozwiązaniem dla łasic jest zatem nurkowanie w śniegu, w którym jest 95 proc. powietrza, więc utrzymuje ciepło jak gigantyczna kołdra.

Makaki japońskie żyją dalej na północ niż jakiekolwiek inne ssaki naczelne (poza człowiekiem). Ich niezwykle grube futra chronią je przed mrozem. Gdy temperatury spadają, małpy muszą pozyskać z pożywienia dodatkowe kalorie, aby utrzymać ciepło. Będą jeść wszystko, nawet korę drzew, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tuż pod zdrewniałą warstwą znajduje się biel podkorowa, w której przechowywane są cenne składniki odżywcze. To ona dostarcza im wystarczająco dużo kalorii, by mogły przetrwać.

W serii „Ziemia: cztery pory roku” widzowie odwiedzą również żubry, kojoty, lisy i wilki w Ameryce Północnej, jelenie i łososie w Rosji, pandy wielkie i małpy w Chinach, pingwiny i foki na Antarktydzie oraz wiele innych zwierząt. Premierowy odcinek serii „Ziemia: cztery pory roku” zostanie wyemitowany w poniedziałek, 20 grudnia br. o  godzinie 19:00 w kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie codziennie o tej samej porze (więcej tutaj).

„Ziemia: cztery pory roku” - emisja codziennie (od 20 grudnia 2021 roku) o godz. 19:00 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...