reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kontynenty w grudniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-11-13 07:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W grudniu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Ziemia: cztery pory roku”, „Weterynarz z Yorkshire” i „Zimowa kraina”, w ramach pasma „Dzika Australia” taką produkcje jak „Po wielkim ogniu: australijska przyroda wraca do życia”, w ramach cyklu „Dzika Azja” takie programy jak „Irbisy i przyjaciele”, „Na granicy wyginięcia: najciekawsze zwierzęta Chin” i „Tybet: na dachu świata”, w ramach pasma „Dzika Europa” takie produkcje jak „Ukryte klejnoty Skandynawii”, „Uczta dla zwierząt", „Walia: kraina dzikiej przyrody” i „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”, a także na pasma „Dzika Afryka” i „Spotkania z dziką Ameryką”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika Australia”:
emisja: codziennie (od 1 grudnia br.) o 20:00
Polsat Viasat Nature oddaje hołd różnorodności australijskiej przyrody. Razem z Davidem Attenborough widzowie wpłyną na Wielką Rafę Koralową, przyglądać się będą najbardziej tajemniczym i niebezpiecznym zwierzętom kontynentu, a w końcu cofną się w czasie, by poznać prehistoryczną Australię. Nadawca zaprasza także na premierę filmu „Po wielkim ogniu: australijska przyroda wraca do życia" (więcej tutaj).

„Dzika Australia”:
„Po wielkim ogniu: australijska przyroda wraca do życia” („After the Wildfires - The Recovery of Australia's Wild”)
emisja: w niedzielę, 5 grudnia br. o 20:00

Australijska fauna ma długą i imponującą historię przetrwania na najbardziej suchym zamieszkanym kontynencie na Ziemi - a ogień jest siłą, która ukształtowała naturę Australii. Jak bezwzględnie pokazały ogromne pożary buszu w 2019 roku, zmiany klimatyczne zwiększają skalę i intensywność klęsk żywiołowych. Ten dokument śledzi powolne odradzanie się dzikiej przyrody po katastrofalnej fali pożarów: widzowie zobaczą historie nadziei, ludzkiej interwencji i odporności. Film wskazuje także zmiany niezbędne do zachowania różnorodności biologicznej na naszej planecie.

„Dzika Azja”:
emisja" codziennie (od 6 grudnia br.) o 20:00
Azja, najbardziej zaludniony kontynent na Ziemi, rozciąga się na ponad 44 milionach kilometrów kwadratowych. Znajdziemy tu najgęściej zaludnione obszary na świecie - i bezkresne pustkowia, na których nie mieszka nikt. W Azji żyją ludy o skrajnie różnym pochodzeniu, zachowaniach, polityce i religii; niezwykle zróżnicowana jest także azjatycka przyroda. Jak zapowiada nadawca, dzięki starannie dobranym programom - między innymi premierowym filmom - „Irbisy i przyjaciele oraz „Tybet: na dachu świata” - widzowie zobaczą, jak krajobrazy, miasta i mieszkańcy Azji oddziałują i wpływają na żyjące na tym kontynencie dzikie zwierzęta (więcej tutaj).

„Dzika Azja”:
„Irbisy i przyjaciele” („Snow Leopards and Friends”)
emisja: w poniedziałek, 6 grudnia br. o 20:00

Nowo narodzone młode irbisa, mrużąc oczy od słońca, wyglądają z małej jaskini na zboczu wzgórza w Tybecie. Ich niebieskie źrenice są pełne niewinnej ciekawości. Widzowie obserwują ich dorastanie i podążamy za ich matką. To wyjątkowy portret świata tych rzadkich zwierząt, pełen piękna i humoru. Dziwnie wyglądający lis tybetański poluje na szczekuszki; piękna rodzina rysi wygrzewa się w słońcu; niedźwiedzica tybetańska uczy swoje młode, jak szukać pożywienia - a małe niedźwiadki dla zabawy turlają się po zboczu. Historie małych irbisów i wielu innych ssaków i ptaków są ze sobą powiązane; przyjaźń, współpraca i opieka są bardzo ważne w świecie śnieżnych panter.

„Dzika Azja”:
„Na granicy wyginięcia: najciekawsze zwierzęta Chin” („Rare Survivors: China's Iconic Wildlife”)
emisja: w poniedziałek, 6 grudnia br. o 21:05

Pandy to niemal symbol Chin, a w tym filmie widzowie poznają także innych rzadkich przedstawicieli fauny tego kraju. Na północy żyją tygrysy syberyjskie polujące w śniegu; w rzece Jangcy, setki mil od morza, żyje słodkowodny morświn azjatycki, znany z niezwykłych zachowań. W Himalajach gęsi tybetańskie przylatują z Indii do Tybetu, aby rozmnażać się na wysokich skałach. Żurawie mandżurskie tańczą swój taniec godowy na bagnach wokół Pekinu. Na południu kraju znajdują się ogromne, wapienne kolumny - to jeden z najbardziej znanych krajobrazów Chin; tutaj właśnie żyją gibbońce reliktowe, które przez pół wieku uznawane były za wymarłe, aż w 2002 roku odnaleziono jedną ich grupę. Film ukazuje historie rzadkich, wyjątkowych zwierząt - niektóre z nich nigdy wcześniej nie zostały sfilmowane.

„Dzika Azja”:
„Tybet: na dachu świata” („Tibet: Roof of the World”)
emisja: we wtorek, 7 grudnia br. o 21:00

Jak wygląda życie na najwyżej położonym płaskowyżu na Ziemi? To piękne i niezwykłe miejsce jest również jednym z najbardziej surowych terenów na naszej planecie. Widzowie śledzą życie niezwykłych stworzeń, które nazywają to miejsce domem: wilków tybetańskich wychowujących swoje młode na skalnych szczytach; rzadkich małp wąskonosych mierzących się z rodzinnymi dramatami na leśnych zboczach; antylop cziru, które przemierzają setki mil, aby urodzić młode, z których połowa umrze w ciągu kolejnych dwóch miesięcy; wytrzymałych szczekuszek, które przez cały rok stawiają czoła żywiołom i unikają drapieżników. Dowiedzą się, jak różne zwierzęta radzą sobie na dachu świata.

„Dzika Afryka”:
emisja: codziennie (od 13 grudnia br.) o 20:00
Afryka to wyjątkowy kontynent otwartych przestrzeni, zróżnicowanych krajobrazów i niepowtarzalnej, dzikiej przyrody. To także kontynent skrajności: wspaniałe góry w Tanzanii i Kenii, bagna w delcie rzeki Okawango - i najwyższe temperatury na Ziemi (więcej tutaj).

„Ziemia: cztery pory roku” („Earth's Great Seasons”)
emisja: od poniedziałku, 20 grudnia br. o 19:00

Emisja w dni powszednie. Ta seria ukazuje niezwykłą naturę czterech pór roku na naszej planecie oraz to, jak zwierzęta i rośliny stawiają czoła przynoszonym przez nie wyzwaniom. W każdym odcinku widzowie przyjrzą się innej porze roku i zobaczymy, że każda z nich ma własną, niepowtarzalną naturę. Przekonają się, jak różne zwierzęta znajdują niezwykłe sposoby, aby przetrwać. Przedstawiciele fauny muszą zdobyć wystarczająco dużo do jedzenia, znaleźć partnerów, wychowywać młode i radzić sobie z pogodą - a każda pora roku stanowi dla nich nowe, trudne wyzwanie.

„Spotkania z dziką Ameryką”:
emisja: codziennie (od 20 grudnia br.) o 20:00
Od pokrytych lodem szczytów Kanady przez centralne rejony Stanów Zjednoczonych Ameryki aż po lasy deszczowe Brazylii: Polsat Viasat Nature zaprasza na podróż przez Amerykę Północną i Amerykę Południową. Widzowie odkryją piękno, niespodzianki i wyzwania, jakie kolejne pory roku stawiają przed zwierzętami.

„Weterynarz z Yorkshire” („The Yorkshire Vet”)
emisja: w piątek, 24 grudnia br. o 16:00

Polsat Viasat Nature zaprasza na dwa bardzo specjalne, świąteczne odcinki programu o lekarzach weterynarii. W pierwszym widzowie zobaczą zimę w Yorkshire Dales: wzgórza pokrył śnieg, ale lekarze mają pełne ręce roboty. Peter brnie do klienta przez śnieżną zamieć, podczas gdy Julian w gabinecie zajmuje się 11-miesięcznym whippetem. Później Peter i zespół próbują uratować dzikiego puszczyka. W drugim odcinku weterynarze ustawiają w klinice choinkę, a personel zajmuje się jej dekorowaniem. W klinice Julian leczy rannego prosiaka, a Peter odwiedza starego przyjaciela, rolnika, który wezwał go, aby zajął się jednym z jego byków, cierpiącym na zapalenie płuc. W klinice w Skeldale nikt nigdy się nie nudzi - a już na pewno nie w święta Bożego Narodzenia (więcej tutaj).

„Zimowa kraina” („Winter Wonderland”)
emisja: w sobotę, 25 grudnia br. o 12:25

Niezwykły film dokumentalny, którego akcja rozgrywa się w całości na śniegu, ukazując historie zwierząt, które poruszą nasze serca. Ciężarna niedźwiedzica polarna szuka śnieżnej jaskini, młode morsa próbuje się ogrzać, a biała łasica bawi się w chowanego z wiewiórką. Każda z tych uroczych opowieści ożywa dzięki zabawnemu i nieco szalonemu scenariuszowi, sugestywnej muzyce i porywającej oprawie dźwiękowej.

„Dzika Europa”:
emisja: codziennie (od 27 grudnia br.) o 20:00
- Zachwyćmy się naturalnym pięknem kontynentu europejskiego - zachęca nadawca. Widzowie zobaczą premierowe filmy „Ukryte klejnoty Skandynawii” i „Uczta dla zwierząt", odkryją także dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, odwiedzą „Walię: krainę dzikiej przyrody”, a film „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec” zabierze widzów w magiczną podróż po górach Harzu (więcej tutaj).

„Dzika Europa”:
„Ukryte klejnoty Skandynawii” („Scandinavia's Hidden Paradises”)
emisja: w poniedziałek, 27 grudnia br. o 20:00

Wspaniała przyroda Skandynawii od zawsze fascynowała ludzi. W tym filmie widzowie zobaczą cztery niezwykłe regiony: daleko na północy, w szwedzkiej Laponii, potężne łosie czują się jak w domu; na wschodzie Finlandii, w pobliżu granicy z Rosją, jezioro Saimaa jest domem dla jednego z najrzadszych na świecie gatunków fok; wyspa Gotska Sandön to jedno z najbardziej odludnych miejsc na południowym Bałtyku; na zachodzie, na płaskowyżu Hallingskarvet, krajobraz zdominowały góry i fiordy, nad którymi żyją lisy polarne. We wszystkich tych miejscach działają obrońcy przyrody, którzy dbają o te ukryte klejnoty Skandynawii.

„Dzika Europa”:
„Uczta dla zwierząt” („Banquet of the Beasts”)
emisja: w piątek, 31 grudnia br. o 20:00

Nauka staje przed makabrycznym wyzwaniem: chodzi o szczegółowe zbadanie, co dzieje się z martwymi zwierzętami w naturze. Każda śmierć oznacza życie dla miliardów innych żywych organizmów. To początek złożonego cyklu, od którego wszyscy jesteśmy zależni. Niestety, choć ten cykl ma ogromne znaczenie, stosunkowo niewiele wiemy o zwierzętach, które pojawiają się po śmierci innych zwierząt, o organizmach, które radykalnie zmieniają chemię ciała, i o roślinach, które przetwarzają cenne składniki odżywcze zawarte w każdej padlinie. Polsat Viasat Nature zaprasza na wycieczkę do świata życia po śmierci.
 
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...