reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ZDF poszerza ofertę UHD. Co z Ligą Mistrzów?

dodano: 2021-12-31 22:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: digitalfernsehen.de/satkurier.pl

ZDF W zeszłym roku widzowie niemieckiego kanału ZDF mogli obejrzeć w rozdzielczości 4K m.in. najnowsze odcinki słynnego serialu „Statek marzeń” (Das Traumschiff). Co prawda wyłącznie drogą internetową (brak kanału linearnego UHD), ale jak mówi przysłowie: lepszy rydz niż nic. Czy niemiecki nadawca publiczny planuje dalszy rozwój oferty UHD? Czy wśród propozycji w 4K znajdzie się finał Ligi Mistrzów UEFA? Odpowiedzi na te pytania uzyskał portal „Digital Fernsehen”.

ZDF
ZDF 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy internet jest w oczach ZDF jedynym możliwym sposobem oferowania treści UHD?

- Telewizory są urządzeniami końcowymi dla oglądania treści UHD lub Full HD HDR. HbbTV i ZDFmediathek dają obecnie najlepszą możliwą elastyczność w zakresie dystrybucji - poinformowało „Digital Fernsehen” biuro prasowe ZDF.

Czy ZDF ma w planach oferowanie nowych treści UHD lub/i funkcjonalności HbbTV?

- Cel oferowania treści UHD / Full HD HDR bezpośrednio w ZDFmediathek został technicznie zrealizowany, zarówno poprzez HbbTV, jak i aplikację ZDFmediathek na Smart TV. Dostępność treści w UHD / Full HD HDR jest obecnie stale rozszerzana - poinformował ZDF.

Jak dodał, użytkownicy docenili dotychczasową ofertę treści UHD / Full HD HDR, co zachęca nadawcę do poszerzania oferty w przyszłości. Chce też rozszerzać funkcjonalności, takie jak restart, który umożliwia ponowne uruchomienie bieżących programów, a tym samym oglądanie ich od początku.

Plany ZDF na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 są dość ciekawe - nadawca zamierza dodatkowo oferować w swoich aplikacjach internetowych dużą liczbę równoległych transmisji na żywo. Wdrożony ma zostać także Highlightplayer, który będzie wyróżniał transmisje na żywo, które aktualnie warto śledzić.

Czy ZDF pokaże finał Ligi Mistrzów UEFA w UHD?

- Na razie nie mamy takich planów - poinformował ZDF.

Dodajmy, że ZDF posiada prawa do transmisji w sezonie 2021/22 wyłącznie finału (FTA) Ligi Mistrzów UEFA. Mecz ten odbędzie się 28 maja o godz. 21:00. Będzie go można obejrzeć w niekodowanym kanale ZDF HD na satelicie Astra 1KR (19,2°E).

W Polsce prawa do transmisji rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA są w posiadaniu Telewizji Polsat (do końca sezonu 2023/24). Wszystkie spotkania można oglądać w kanałach Polsat Sport Premium. Jeden mecz środowej kolejki jest równolegle transmitowany na antenie TVP, do końca sezonu 2022/23.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...