reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dania nałoży 5 proc. podatek tzw. „Netflix tax"

dodano: 2022-02-04 22:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Denmark/broadbandtvnews

Danmark Dania Netflix tax 360px Dania ma zamiar nałożyć podatek na usługi transmisji strumieniowej, aby pomóc w finansowaniu własnej produkcji telewizyjnej i filmowej. Według duńskich mediów podatek określany nazwą „Netflix tax" miałby wynieść „do 5 procent”. Tym samym Dania dołącza do Polski, Francji i Portugalii w dążeniu do ochrony lokalnej kultury poprzez opodatkowanie zagranicznych firm oferujących usługi streamingowe. 

satkurier.pl
Netflix Viaplay Disney plaformy streamingowe 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielkie firmy streamingowe, w tym Netflix, HBO Max, Viaplay, Disney+ i inne, będą zobowiązane do umożliwienia duńskim urzędnikom zbadania algorytmów określających, które filmy są polecane ich subskrybentom. Ten ruch jest postrzegany jako przeciwdziałanie wpływowi zagranicznych usług streamingowych na lokalnych dostawców treści w Danii.

Duńska minister kultury i mediów, Ane Halsboe-Jorgensen, powiedziała, że ​​gracze OTT mogą stanowić poważne zagrożenie dla „duńskich treści, które łączą nas jako społeczeństwo”.

 - Nasz świat się zmienił – dodała Ane Halsboe-Jorgensen.
- Dyskurs demokratyczny i sposób, w jaki korzystamy z mediów, przechodzą okres niepokoju, nie tylko z powodu cyfryzacji. Dlatego tym razem robimy rzeczy inaczej.


Dania dołącza do Polski, Francji i Portugalii.
Francja wymaga od zagranicznych firm z usługami streamingowymi inwestowania do 25% lokalnych przychodów w kulturę francuską. Polska opodatkowuje zagraniczne firmy streamingowe 1,5% ich lokalnych przychodów ze sprzedaży i wykorzystuje wpływy na wspieranie polskiego kina. Portugalia ma bardzo podobny podatek. 

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...