reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wystartowała kampania „w obronie TVN7” [wideo]

dodano: 2022-02-08 20:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

TVN7 koncesja 8 lutego br. na antenie TVN7 rozpoczęła się kampania informacyjna związana z koncesją TVN7. W spocie gwiazdy stacji zapraszają do wspólnej zabawy, a także przypominają, że Siódemka może niedługo zakończyć nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Kampania została zainicjowana przez nadawcę w związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7. 25 lutego br. wygaśnie obowiązująca koncesja, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do tej pory nie podjęła decyzji o przyznaniu koncesji na kolejny okres. Od 9 lutego spot będzie emitowany we wszystkich kanałach TVN Grupy Discovery. Nadawca zachęca w nich widzów, by zwracali się drogą e-mailową do KRRiT „w obronie TVN7”.

TVN Grupa Discovery
TVN7


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ruszyła kampania #ChcemyBawicSieDalej

TVN7 jest jednym z największych kanałów rozrywkowych w Polsce. Celem najnowszego spotu wizerunkowego stacji jest wprowadzenie odbiorców w bajkowy świat, w którym wszystko jest możliwe. Akcja toczy się na planie „fabryki snów” - miejsca, gdzie realizowane są programy, seriale, na scenie i w kulisach, gdzie zarówno widzowie, jak i bohaterowie produkcji TVN7 spotykają się we wspólnej zabawie.

Spot kończy plansza, na tle której głos lektora przypomina o liczbie dni pozostałych do zakończenia aktualnej koncesji TVN7. Informuje również o możliwości wysyłania e-maili w obronie stacji na adres KRRiT - skargi(małpa)krrit.gov.pl.
 

- Siódemka to kanał rozrywkowo-filmowy, który od początku stawiał sobie za cel dostarczenie widzom przyjemności, oderwanie się od codzienności i wszystkiego co nas przytłacza – złych wiadomości, inflacji, pandemii. Konsekwentnie realizujemy politykę programową w oparciu o potrzeby naszej widowni. Nasi widzowie mają wpływ na program, ale też mogą stać się jego częścią. W spocie wiosennej oferty programowej padają słowa „Tu można kochać bez granic i pozostać sobą, albo być zupełnie kimś innym. W Siódemce spełniają się marzenia!” – te słowa to wypowiedzi naszych widzów, ale i bohaterów naszych produkcji, bo dla niektórych zarówno zawodowo jak i prywatnie marzenia stały się faktem - mówi Katarzyna Mazurkiewicz, dyrektor programowa TVN7.

- Odebranie darmowej rozrywki najbardziej uderzy w zwykłego widza. Emitując spot chcemy uświadomić naszym widzom, że ich ulubione programy, seriale i bohaterowie mogą wkrótce zniknąć z ekranu. Prosimy ich więc o wsparcie. Mogą realnie pomóc apelując do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie nam koncesji na kolejny okres - dodaje Katarzyna Mazurkiewicz.
Muzykę do spotu skomponowali Bartłomiej Zaborowski i Wojciech Urbański. W klipie zobaczymy bohaterów produkcji TVN7: Małgorzatę Sochę, Julię Kamińską, Filipa Bobka, Adrianę Kalską, Mateusza Mosiewicza, Barbarę Garstkę, Małgorzatę Heretyk, Ernesta Musiała, byłych mieszkańców „Hotelu Paradise”, a także Milenę Kucińską – widzkę TVN7, która odpowiedziała na akcję Siódemki, dołączając do zabawy ogłoszonej przez social media dla fanów kanału.

Poza klipami o możliwości udzielenia wsparcia stacji przypominać będą tzw. scrolle, tj. paski informacyjne przy wybranych audycjach nadawcy. Przy logotypie kanału umieszczony został licznik odmierzający dni pozostałe do wygaśnięcia koncesji.
 
Dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak, apeluje do widzów w sprawie TVN7
Dopisek przy logo informujący o liczbie dni, które zostały do końca koncesji

Kampanię wspierać mają też działania na wszystkich profilach w social mediach nadawcy. Na potrzeby akcji stworzono hasztag #ChcemyBawicSieDalej.

TVN7 nie zakończy nadawania, ale może zniknąć z TV naziemnej

Dodajmy, że nadawca uzyskał już holenderską koncesję, więc nawet jeśli nie otrzyma koncesji od KRRiT, to stacja TVN7 nie zakończy nadawania. Kanał nadawany na podstawie holenderskiej koncesji może być nadal dostępny dla widzów korzystających z usług operatorów kablowych i satelitarnych. Natomiast nieprzyznanie koncesji przez KRRiT będzie oznaczać wycofanie TVN7 z multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie jest dostępny bezpłatnie, dla wszystkich polskich widzów.

Emisja w paśmie UHF na ternie Polski jest możliwa wyłącznie na podstawie koncesji przyznawanej przez Krajową Radę, na którą TVN Grupa Discovery czeka od ponad roku - od 23 grudnia 2020 roku. Zgodnie z polskim prawem, nie jest możliwe nadawanie kanału naziemnie na podstawie zagranicznej koncesji. W przypadku nieprzedłużenia polskiej koncesji na dotychczasowych warunkach będzie to oznaczało koniec nadawania TVN7 w DVB-T/T2 oraz utratę miejsca dla tego kanału w MUX 2, gdzie dostępny jest i nadal będzie TVN (jego koncesja obowiązuje do 14 kwietnia 2024 roku).

Dodajmy, że podobna sytuacja z długim oczekiwaniem TVN Grupy Discovery na koncesję KRRiT miała miejsce całkiem niedawno - we wrześniu 2021 roku, w przypadku kanału kablowo-satelitarnego TVN24. Krajowa Rada przedłużyła koncesję dla stacji ponad półtora roku od złożenia przez nadawcę wniosku, tuż przed jej wygaśnięciem 26 września.
 

- Pomimo spełnienia wszelkich wymogów, do dzisiaj nie zapadła decyzja o rekoncesji. Zgodnie z obowiązującym prawem nic nie uzasadnia takiego opóźnienia. W przypadku braku otrzymania polskiej koncesji TVN Grupa Discovery podejmie wszystkie dostępne kroki prawne, by dochodzić roszczeń w związku z postawą KRRiT. Nieprzyznanie koncesji TVN7 naruszyłoby również traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Prezydent Andrzej Duda, ogłaszając weto wobec ustawy „lex TVN”, potwierdził, że prawo musi zapewniać ochronę praw nabytych, w tym praw do uzyskania koncesji przez podmioty, które spełniły określone warunki. - czytamy w komunikacie Grupy.

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. W TVN7 można oglądać takie programy, jak: reality show „Hotel Paradise” i serial „Brzydula”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...