reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ wprowadzi nowy dekoder, jednakowy dla wszystkich rynków?

dodano: 2022-02-09 15:27 | aktualizacja: 2022-02-09 21:32
autor: Anita Kaźmierska / Janusz Sulisz | źródło: iWedia/satkurier.pl

Canal+ Iwedia software oprogramowanie 2022 360px Szwajcarska firma iWedia poinformowała, że pracuje nad nowym oprogramowaniem dla CANAL+ International, które byłoby jednakowe dla wielu rynków. Międzynarodowa jednostka biznesowa Grupy CANAL+ świadczy usługi płatnej telewizji w ponad 40 krajach w Afryce, a także w Polsce, Wietnamie, Birmie i francuskich terytoriach zależnych. Natomiast powiązana M7 Group (Canal+ Luxembourg) działa w Słowacji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Niemczech, Austrii, Holandii i Belgii.

iWedia
CANAL+ iWedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie iWedia, CANAL+ umacnia swój dynamiczny wzrost na wielu terytoriach przy wsparciu ze strony „dostawcy nowych dekoderów”. Nazwa ich producenta nie została jednak ujawniona - nie wiadomo, czy jest to firma już współpracująca z CANAL+ w zakresie dostaw dekoderów czy też całkiem nowy partner. Przykładowo polski oddział CANAL+ ma lub miał w swojej ofercie dekodery takich marek, jak: ADB, Pace (marka przejęta przez Arris), SmarDTV, Skyworth, Sagemcom i Technicolor. Niewykluczone, że to jedna z tych firm zajmie się dostawą jednakowych w ramach całej Grupy CANAL+, dodatkowych dekoderów, ze wspólnym oprogramowaniem od iWedia.

Firma iWedia z siedzibą w Lozannie jest dostawcą komponentów i rozwiązań w zakresie oprogramowania do urządzeń telewizyjnych dla operatorów usług i producentów elektroniki użytkowej.

Jak informuje, CANAL+ International niedawno podjął decyzję o zaangażowaniu dostawcy nowych dekoderów, aby w pełni kontrolować łańcuch dostaw.

Spowodowało to liczne wyzwania dla tego operatora, w tym konieczność zapewnienia tej samej jakości usług na obu platformach dekoderów - dotychczasowej i nowej; na dużej liczbie terytoriów, które wymagają indywidualnych adaptacji pod kątem języka, zabezpieczeń, łączności i innych elementów.

Jerome Trift, CTO CANAL+ International, powiedział:

- Było jasne, że ten projekt, choć konieczny, znacznie zwiększy złożoność naszego istniejącego rozwiązania software'owego i potrzebowaliśmy niezawodnego partnera, który by nam pomógł. Dzięki bogatemu doświadczeniu iWedia w integracji oprogramowania na rynku byliśmy pewni zasadności tej współpracy, która pozwoli rozwiązać wszelkie wyzwania i zapewnić płynne uruchomienie naszej rozszerzonej usługi, a także ciągłe wsparcie oprogramowania w obu platformach STB w nadchodzących latach.

Wiele rynków obsługiwanych przez CANAL+ International nie ma łączności z Internetem, więc do utrzymania spójnej usługi wykorzystywany jest system dekoderów opartych na systemie Linux – tzw. zapperów. Wnosząc oprogramowanie do nowych dekoderów, iWedia zapewnia, że ​​wymagania bezpieczeństwa zostaną spełnione, rozwiązania PVR będą dostępne, a internetowe serwisy będą mogły być obsługiwane przy użyciu modemów sieci komórkowej pod USB, dzięki czemu usługa będzie identyczna na obu platformach dekoderów. Po przeprowadzeniu wdrożenia, iWedia będzie kontynuować współpracę z CANAL+ International i dostawcami dekoderów w zakresie aktualizacji oprogramowania i usług wsparcia.

Hans-Jürgen Desor, dyrektor generalny iWedia, powiedział:

- Praca iWedia nad tym projektem była z pewnością skomplikowana, nie tylko ze względu na zróżnicowane potrzeby wielu terytoriów, które należy wziąć pod uwagę, ale jesteśmy niezwykle dumni z pracy, którą wykonaliśmy i nadal wykonujemy, aby umożliwić CANAL+ International wspieranie swoich widzów na całym świecie. CANAL+ International intensywnie inwestuje na swoich zróżnicowanych terytoriach, udostępniając lokalne treści, które wspierają lokalną kulturę, i przystępne cenowo pakiety usług dostępnych w mniej zamożnych regionach. Jego klienci nadal będą otrzymywać wysokiej jakości i niezawodne usługi serwisowe, niezależnie od tego, jaki dekoder wybiorą.

Nowe dekodery mają być dostępne w krajach afrykańskich na początku 2022 roku, a następnie pojawią się na innych terytoriach CANAL+, w tym być może także w Polsce, choć na razie brak oficjalnego potwierdzenia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oprogramowanie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...