reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Elektryczny Lexus coupe - 700 km zasięgu i 2s do setki [wideo]

dodano: 2022-02-16 21:56 | aktualizacja: 2022-02-17 00:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Lexus

Lexus BEV concept 360px Lexus opublikował galerię nowych zdjęć i filmów swojego elektrycznego samochodu sportowego nowej generacji. Koncepcyjny model Lexusa którego nazwano BEV Sport został po raz pierwszy zaprezentowany 14 grudnia 2021 r. przy okazji korporacyjnej prezentacji elektrycznego auta (BEV) przez Akio Toyodę, prezesa Toyota Motor Corporation i właściciela marki Lexus. 14 lutego pokazano nieco więcej niż w grudniu. Koncepcyjny, elektryczny Lexus może być pierwszym autem Toyoty z bateriami półprzewodnikowymi.

Lexus
Lexus BEV elektryczny samochód concept 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lexus jest na wczesnym etapie stania się całkowicie elektryczną marką premium.
Częścią tej transformacji jest koncept BEV Sport, elektryczny Lexus coupe klasy supersamochodu, który może, ale nie musi, być wyposażony w zwiększający zasięg tzw. akumulator półprzewodnikowy

Koncepcyjny BEV Sport jest sztandarowym przykładem strategii Lexusa ukierunkowanej na osiągi pojazdów BEV i wygląda znacznie lepiej na drodze i torze niż w centrum wypełnionym samochodami koncepcyjnymi.

Lexus zapowiada koncept BEV Sport, wysokowydajne elektryczne coupe, które znajdzie się w rodzinie pojazdów elektrycznych, które pojawią się na rynku do 2030 r.
Lexus nie ujawnia żadnych nowych szczegółów z najnowszymi zdjęciami i filmami, ale przypomina, że ​​wersja produkcyjna, która, miejmy nadzieję, zostanie nazwana nazwą bardziej zapadającą w pamięć niż... „BEV Sport”, będzie zdolna do rozpędzania się do 100 km/h w 2 sekundy i zasięgu do 700 km.

Najważniejsze jest to, że ta wydajność prawdopodobnie będzie zapewniona dzięki akumulatorowi półprzewodnikowemu, co sprawi, że BEV Sport będzie potencjalnie półprzewodnikowym ruchomym stanowiskiem testowym dla Toyoty.

BEV Sport będzie jednym z wielu nadchodzących pojazdów elektrycznych, które Lexus planuje wprowadzić na rynek w tej dekadzie.

Do 2030 r. Lexus planuje mieć samochód elektryczny w każdym segmencie, w którym sprzedaje samochody, a 5 lat później zamierza stać się w pełni elektrycznym producentem aut.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...