reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN7 z przedłużoną koncesją. Jest decyzja KRRiT

dodano: 2022-02-18 15:36 | aktualizacja: 2022-02-19 20:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/TVN24/satkurier.pl

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Podczas posiedzenia 18 lutego br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o przyznaniu koncesji dla kanału TVN7 na nadawanie przez kolejne 10 lat. Wniosek złożony przez TVN Grupa Discovery czekał na akceptację ponad rok (od 23 grudnia 2020 roku). Dotychczasowa koncesja wygasała 25 lutego, a więc decyzję o jej przedłużeniu podjęto na tydzień przez jej wygaśnięciem. Gdyby KRRiT nie przyznała koncesji na kolejny okres, TVN Grupa Discovery musiałaby zaprzestać nadawania kanału TVN7 w naziemnej telewizji cyfrowej (na satelicie i w kablu nadal byłaby dostępna, na podstawie holenderskiej koncesji).

TVN7 TVN 7 Siódemka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o przyznaniu koncesji dla programu TVN7 na nadawanie na kolejne 10 lat - przekazała Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Poinformowała także, że za przyznaniem koncesji, obok przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego, wiceprzewodniczącej Teresy Bochwic i Elżbiety Więcławskiej-Sauk, zagłosował również Andrzej Sabatowski, który wcześniej głosował przeciw. Ponownie przeciw przyznaniu koncesji głosował Janusz Kawecki (przeczytaj oświadczenie Kaweckiego z 17 lutego). W sprawie przedłużenia koncesji decyzję podejmuje pięcioro członków KRRiT. Aby przedłużyć koncesję, wymagane są cztery głosy „za”. 

Mimo przyznania koncesji, członkowie KRRiT są zgodni co do tego, że struktura właścicielska spółki TVN z pozaeuropejskim kapitałem większościowym pozostaje nadal poważnym i nierozwiązanym problemem.

Przypomnijmy, że 8 lutego br. na antenie TVN7 rozpoczęła się kampania informacyjna związana z koncesją TVN7. W spocie gwiazdy stacji zapraszały do wspólnej zabawy, a także przypominały, że Siódemka może niedługo zakończyć nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Kampania została zainicjowana przez nadawcę w związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7.

Od 9 lutego spot był emitowany we wszystkich kanałach TVN Grupy Discovery. Nadawca zachęcał w nim widzów, by zwracali się drogą e-mailową do KRRiT „w obronie TVN7” - spot kończyła plansza, na tle której głos lektora przypominał o liczbie dni pozostałych do zakończenia aktualnej koncesji TVN7. Informował również o możliwości wysyłania e-maili w obronie stacji na adres KRRiT - skargi(małpa)krrit.gov.pl.Poza klipami o możliwości udzielenia wsparcia stacji przypominały też tzw. scrolle, tj. paski informacyjne przy wybranych audycjach nadawcy. Przy logotypie kanału umieszczony został licznik odmierzający dni pozostałe do wygaśnięcia koncesji.

Dodajmy, że podobna sytuacja z długim oczekiwaniem TVN Grupy Discovery na koncesję KRRiT miała miejsce całkiem niedawno - we wrześniu 2021 roku, w przypadku kanału kablowo-satelitarnego TVN24. Krajowa Rada przedłużyła koncesję dla stacji ponad półtora roku od złożenia przez nadawcę wniosku, tuż przed jej wygaśnięciem 26 września.

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...