reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

NDR przechodzi na UHD [wideo]

dodano: 2022-02-20 20:14 | aktualizacja: 2022-02-20 20:34
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

NDR UHD Niemiecki kanał telewizyjny NDR Fernsehen, produkowany przez regionalną filię Norddeutscher Rundfunk (NDR), tworzy pierwsze treści telewizyjne w jakości Ultra HD (4K). Kanał linearny NDR jest nadawany w SD/HD z satelitów Astra na pozycji 19,2°E w postaci niezaszyfrowanej (FTA).

NDR Doku
NDR UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Produkcja NDR pojawiła się po cichu w Nowy Rok i została udostępniona w technologii UHD (4K) za pośrednictwem aplikacji Mediathek (HbbTV) i YouTube. Chodzi o produkcję o słynnej arterii komunikacyjnej Hamburga, łączącej zachodnie przedmieścia Łaby z Altoną i centrum Hamburga, pt. „Nordstory: Links und Rechts der Elbchaussee”. Logo NDR UHD zaprezentowano w lewym górnym rogu ekranu telewizyjnego.

Rzecznik NDR powiedział, że na razie nie będzie nadawania linearnego w UHD, a bardziej skupiono się na wytworzenie produkcji na żądanie. Norddeutsche Rundfunk zaznacza, że nie jest to też jednorazowy eksperyment w UHD/HDR. Ilość treści ma być stopniowo zwiększana. W drugiej połowie 2022 r. jest planowany kolejny odcinek serii „Nordstory”. Pod uwagę są też brane inne programy w UHD.

Z technicznego punktu widzenia NDR ma bardzo jasną strategię, nazywając "UHD z HDR". Wizualną wartością dodaną dla nadawcy jest przede wszystkim HDR ze zwiększonym zakresem kontrastu, ale także rozszerzoną przestrzenią kolorystyki dzięki szerokiej gamie kolorów. Tak więc szeroka gama kolorów, tonów i faktur, które bardziej realistycznie odwzorowują codzienne życie.


Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...