reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-11-30 - 2022-12-01

Raw Air 2022 w TVN i Eurosporcie

dodano: 2022-03-01 23:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport

Raw Air Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Norwegii. Czas na imprezę, która w założeniu miała być prawdziwym maratonem, ale tym razem odbędą się tylko cztery konkursy. Sprawdź terminarz rywalizacji w ramach Raw Air 2022. Transmisje wyłącznie w kanałach i usługach TVN Grupy Discovery - TVN, Eurosport 1 oraz Player.

Raw Air


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raw Air dla skoków jest tym, czym cykl Tour de Ski dla biegów narciarskich - ma być intensywnie, wyczerpująco i z cennymi nagrodami. Zwycięstwo w Raw Air, w przeciwieństwie do TdS, nie daje bonifikaty w klasyfikacji generalnej PŚ, ale finansowa korzyść jest nie do pogardzenia. Triumfator otrzymuje bowiem aż 60 tys. euro.

To 5. edycja Raw Air. Ubiegłoroczna została odwołana z powodu pandemii. Pierwszą wygrał Austriak Stefan Kraft przed Kamilem Stochem i Niemcem Andreasem Wellingerem, drugą Kamil Stoch przed Norwegami Robertem Johanssonem i Andreasem Stjernenem, trzecią Japończyk Ryoyu Kobayashi przed Kraftem i Johanssonem, a dwa lata temu znów wygrał Kamil Stoch. Drugi był Kobayashi, trzeci Norweg Marius Lindvik.

Tegoroczny cykl rozpocznie się w środę, 2 marca kwalifikacjami w Lillehammer.
Będzie można je zobaczyć w Eurosporcie 1 i Playerze. Początek o 16:45. W założeniu do klasyfikacji cyklu miało się liczyć aż 16 skoków. Po dwa w każdym konkursie, nawet drużynowym, oraz cztery z kwalifikacji, które nazywane są prologami. Teraz jednak będzie to tylko dziewięć skoków - po dwa z trzech konkursów indywidualnych i trzy z prologów. Do klasyfikacji nie będą wliczane piątkowe zmagania drużyn mieszanych. Na skrócenie tegorocznej edycji wpływ miały dwie kwestie. Przede wszystkim w dniach 11-13 marca w Vikersund odbędą się mistrzostwa świata w lotach, a normalnie ten mamut byłby jedną z aren Raw Air. Po drugie obiekt w Trondheim został zburzony i jest budowany od nowa na mistrzostwa świata w 2025 roku. W efekcie cykl odbędzie się tylko na dwóch skoczniach - w Lillehammer i Oslo.

Do Norwegii trener Michal Doleżal zabrał skoczków, którzy w miniony weekend rywalizowali w Lahti: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Kacpra Juroszka i Stefana Hulę. W konkursie drużyn mieszanych dwóch z nich wystąpi z Kingą Rajdą i Nicole Konderlą. W związku z rosyjską napaścią militarną na Ukrainę Norweski Związek Narciarski wykluczył z zawodów sportowców z Rosji i Białorusi.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Kobayashi, który ma 43 punkty przewagi nad Niemcem Karlem Geigerem. Z Polaków najwyżej - na 19. miejscu - sklasyfikowany jest Żyła. W Pucharze Narodów prowadzą Niemcy, przed Austrią i Norwegią. Polska jest szósta.


Plan transmisji:

Lillehammer

2 marca (środa)

14:30 Oficjalny trening
16:45 Kwalifikacje, Eurosport 1, Player

3 marca (czwartek)

14:30 Seria próbna
16:00 Konkurs indywidualny, TVN, Eurosport 1, Player

Oslo

4 marca (piątek)

11:30 Oficjalny trening
16:00 Konkurs drużyn mieszanych (niezaliczany do Raw Air), TVN, Eurosport 1, Player

5 marca (sobota)

15:30 Kwalifikacje, Player
17:00 Konkurs indywidualny, TVN, Eurosport 1, Player

6 marca (niedziela)

14:00 Kwalifikacje, Player
15:45 Konkurs indywidualny, TVN, Eurosport 1, Player


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...