reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Sonata” - film TVP w kinach

dodano: 2022-03-04 06:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Sonata” Od piątku, 4 marca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Sonata”, którego bohaterem jest muzyk Grzegorz Płonka. Producentem filmu jest MediaBrigade, koproducentami są TVP, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Dolnośląskie Centrum Filmowe i Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, Podkarpacki Fundusz Filmowy i Dolnośląski Konkurs Filmowy, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Małgorzata Foremniak, Jerzy Stuhr, Łukasz Simlat, Konrad Kąkol i Michał Sikorski.

TVP Dystrybucja Kinowa „Sonata”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Sonata” to film fabularny oparty na historii Grzegorza Płonki (w tej roli Michał Sikorski). Błędnie zdiagnozowany żył w hermetycznym świecie. W wieku 14 lat wychodzi na jaw, że przyczyną izolacji nie jest autyzm tylko niedosłuch. Pod głuchotą skrywał się talent muzyczny. Jak zapowiadają twórcy, „Sonata” to poruszający film rozgrywający się w pięknych i majestatycznych Tatrach, który opisuje autentyczną historię wyjątkowego muzyka - Grzegorza Płonki z Murzasichla. Pokazuje niesamowitą drogę, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, do osiągnięcia niemożliwego.

Reżyserem filmu i autorem scenariusza jest Bartosz Blaschke, a za zdjęcia odpowiadał Tomasz Augustynek. W obsadzie znaleźli się Małgorzata Foremniak, Irena Melcer, Weronika Humaj, Grażyna Sobocińska, Barbara Wypych, Paulina Olszowy, Anna Krotoska, Beata Schimscheiner, Lech Dyblik, Jerzy Stuhr, Cezary Łukaszewicz, Łukasz Simlat, Konrad Kąkol i Michał Sikorski.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Małgorzata Foremniak, Michał Sikorski, Jerzy Stuhr i Łukasz Simlat na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sonata”, foto: TVP
Małgorzata Foremniak, Michał Sikorski, Jerzy Stuhr i Łukasz Simlat na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sonata”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...