reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wchodzi nowy system BISS-CA

dodano: 2022-03-04 16:08
autor: Dr Hack | źródło: GlobeCast/ATEME

BISS CA Ateme system kodowania Globecast 360px System dostępu warunkowego BISS-CA firmy ATEME został dodany do arsenału możliwości zabezpieczenia dosyłów przez Globecast. Ponieważ bezpieczeństwo treści jest kluczowym problemem w całej branży telewizyjnej, to będzie to ważny element walki z piractwem, a to oznacza, m.in. koniec starej wersji systemu BISS, który od dawna jest hackowany. Czym wyróżnia się system BISS-CA?

Ateme
BISS CA Ateme system kodowania Globecast 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy system BISS-CA.
Jako ewolucja dotychczasowego protokołu BISS, system BISS-CA jest otwartym, wolnym od opłat, bezpiecznym i interoperacyjnym standardem szyfrowania dostępu warunkowego, który można stosować na sprzęcie produkcyjnym do niezwykle bezpiecznego przesyłania treści o wysokiej wartości. Umożliwia upoważnianie i odwoływanie sprzętu w czasie rzeczywistym dla strumieni treści w dowolnej sieci.

BISS-CA został opracowany przez ATEME wraz z sojuszem dostawców mediów publicznych i innych urządzeń sieciowych i po raz pierwszy pojawił się na rynku pod koniec 2020 roku.

Najważniejsza cecha BISS-CA
Wykorzystuje bardzo bezpieczne szyfrowanie 128-bitowe, przy czym klucz szyfrowania zmieniany jest co 10 sekund, co znacząco utrudni dekodowanie przez potencjalnych piratów.

- Oczekuje się, że piractwo treści spowoduje w tym roku stratę 51,6 mld dol. w w przychodach branży telewizyjnej i filmowej, BISS-CA drastycznie zwiększył poziom ochrony treści dostępnej dla nadawców

- powiedział Julien Mandel, starszy dyrektor ds. marketingu rozwiązań w zakresie wkładu i dystrybucji w ATEME.

- Norma nie tylko pozwala posiadaczom praw medialnych chronić swoje treści; można go również wzmocnić dodatkowymi środkami bezpieczeństwa, takimi jak znak wodny. Ma też 3 potężne zalety w porównaniu z rozwiązaniem prywatnym: jest interoperacyjny, bezpieczny i prosty w obsłudze.


Globecast stosuje standard BISS-CA od lata 2021 roku, głównie w przypadku wydarzeń sportowych, aby zapewnić dystrybucję treści między odbiorcą a właścicielami praw. Firma stale rozszerza swoje wysiłki na rzecz zwalczania piractwa treści premium w ramach subskrypcji, a korzystanie ze standardu BISS-CA ma tu kluczowe znaczenie.

Globecast wykorzystuje zaawansowane techniki szyfrowania ATEME do ochrony treści przesyłanych drogą satelitarną w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Korzystając z systemów kodowania firmy ATEME, usługodawca jest w stanie zapewnić najwyższą jakość wideo przy minimalnych przepływnościach i minimalnym opóźnieniu, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa transmisji.

François Persiaux, Head of Operations Contribution & Events w Globecast, powiedział:

- Bezpieczeństwo treści jest absolutnym priorytetem dla Globecast, nie tylko wtedy, gdy pracujemy nad wydarzeniami sportowymi klasy premium. Protokół BISS-CA używany w koderze ATEME idealnie pasuje do wysokiej jakości transmisji wideo, ponieważ bezpieczne narzędzie szyfrujące umożliwia nadawcom ochronę przed piractwem.

Kodery i dekodery ATEME mogą być używane w różnych rozwiązaniach i oprogramowaniu śledzącym do określania pochodzenia nielegalnego strumienia, którego treść jest oznaczona znakiem wodnym. Posiadacze praw medialnych mogą również przyznawać i cofać prawa do odbioru w czasie rzeczywistym, zabezpieczając transmisje od źródła do miejsca docelowego.


Źródło: telesatellite.com  ateme.com  ateme.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...