reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MTV Unplugged z Natalią Kukulską - premiera w Canal+, także w 4K

dodano: 2022-03-03 11:15 | aktualizacja: 2022-03-11 14:07
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

MTV Unplugged Natalia Kukulska Od pierwszego koncertu z cyklu MTV Unplugged minęło już ponad 30 lat. Ale wciąż ta formuła prostej akustycznej muzyki świetnie się sprawdza i kolejne gwiazdy z całego świata chętnie mierzą się z takim wyzwaniem. Często zresztą wydając później te nagrania jako swoje kolejne płyty. Do listy wykonawców, którzy swoje utwory prezentowali „bez prądu”, takich jak: Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton czy - z rodzimego rynku muzycznego - Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski, dołączyła właśnie Natalia Kukulska.

fot. Dominik Malik
MTV Unplugged Natalia Kukulska fot. Dominik Malik


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowsza polska edycja cyklu MTV Unplugged to koncert wokalistki, która na scenie pojawiła się jeszcze wcześniej niż MTV Unplugged - zadebiutowała bowiem pierwszą płytą w 1986 roku mając zaledwie 10 lat. Następnie, Natalia Kukulska, już jako dorosła i świadoma artystka, zdobyła popularność dzięki utworom, takim jak: „Piosenka światłoczuła”, „Im więcej ciebie tym mniej”, „W biegu”, „Czy ona jest”, „Niepotrzebny”, „Cicho ciepło” czy „Decymy”.

Teraz, w 25. rocznicę premiery swojego pierwszego „dorosłego” albumu „Światło” artystka stanęła na deskach Sceny Relax, gdzie w niesamowitej oprawie wizualnej i w towarzystwie wybitnych muzyków zagrała koncert w formacie unplugged.

Na tę okoliczność skład zespołu został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim - producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszymy Artura BooBoo Twarowskiego a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jaś Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowi: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła ) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici - Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevsky. Wisienką na torcie tego niezwykłego składu byli zaproszeni przez artystkę goście. Dzięki temu usłyszymy wyjątkowe duety z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem.

Zasadą takich koncertów jest również wzięcie na warsztat coveru. Propozycja artystki wydaje się być zaskakująca - to utwór z repertuaru „wczesnego” Bajmu - „Nie ma wody na pustyni”. Jego żywiołowe wykonanie urozmaica szeroką listę wybranych piosenek, na której usłyszymy zarówno największe przeboje, jak i mniej znane, a nawet nowe utwory z wydanej w zeszłym roku EP-ki „Jednogłośna”.

Dla Natalii Kukulskiej kultowy format MTV Unplugged był sporym wyzwaniem, jednak jak przyznała - cieszy się, że miała okazję się z nim zmierzyć i w tak niezwykłej formie uczcić jubileusz swojej pracy artystycznej.

Koncert MTV Unplugged Natalii Kukulskiej powstał przy współpracy Paramount z CANAL+.

MTV Unplugged. Natalia Kukulska
Premiera: 12 marca (niedziela), godz. 19:40 w CANAL+ Premium i CANAL+ online.
Emisja także w CANAL+ 4K Ultra HD, o godz. 22:00, po transmisji meczu Cracovia - Pogoń Szczecin.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...