reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wiadomości Biełsatu także po ukraińsku

dodano: 2022-03-08 16:21 | aktualizacja: 2022-03-08 17:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biełsat/satkurier.pl

Belsat TV 8 marca br. na antenie Biełsat TV (Belsat TV) ukaże się pierwsze wydanie codziennego serwisu informacyjnego w języku ukraińskim. Biełsat wychodzi w ten sposób naprzeciw potrzebom Ukraińców w kraju i za granicą. Wiadomości w języku ukraińskim mają być emitowane o godz. 20:00 czasu ukraińskiego (19:00 czasu polskiego) i prowadzić je będzie ukraińska dziennikarka Switłana Owczarowa, dotychczasowa prowadząca programu „Wot Tak”.

Switłana Owczarowa, fot. Swieta Far/belsat.eu
Belsat TV Biełsat TV Switłana Owczarowa, fot. Swieta Far/belsat.eu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie Biełsat planuje jeden ukraiński serwis informacyjny dziennie, ale liczba programów w tym języku może się zwiększyć.
 

- Teraz będziemy nadawać w czterech językach (białoruskim, rosyjskim, polskim i ukraińskim) i liczbę materiałów po ukraińsku pewnie z czasem trzeba będzie zwiększyć. Szczególnie, jeśli rosyjskie wojska uniemożliwiają pracę naszych ukraińskich kolegów - powiedział Alaksiej Dzikawicki, wicedyrektor Biełsatu.

Biełsat nadaje codziennie od 7:00 czasu białoruskiego (5:00 czasu polskiego). Kanał można oglądać poprzez satelitę Astra 4A (4,8°E), w wybranych polskich kablówkach, na YouTubie, a także za pomocą aplikacji BelsatSmart dla telewizorów z Android TV, smart TV firm Samsung i LG oraz aplikacji na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Do rosyjskojęzycznych widzów na Ukrainie program Biełsat docierał już wcześniej.
 
Kanał Biełsat TV jest częścią Telewizji Polskiej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...