reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wiadomości Biełsatu także po ukraińsku

dodano: 2022-03-08 16:21 | aktualizacja: 2022-03-08 17:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biełsat/satkurier.pl

Belsat TV 8 marca br. na antenie Biełsat TV (Belsat TV) ukaże się pierwsze wydanie codziennego serwisu informacyjnego w języku ukraińskim. Biełsat wychodzi w ten sposób naprzeciw potrzebom Ukraińców w kraju i za granicą. Wiadomości w języku ukraińskim mają być emitowane o godz. 20:00 czasu ukraińskiego (19:00 czasu polskiego) i prowadzić je będzie ukraińska dziennikarka Switłana Owczarowa, dotychczasowa prowadząca programu „Wot Tak”.

Switłana Owczarowa, fot. Swieta Far/belsat.eu
Belsat TV Biełsat TV Switłana Owczarowa, fot. Swieta Far/belsat.eu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie Biełsat planuje jeden ukraiński serwis informacyjny dziennie, ale liczba programów w tym języku może się zwiększyć.
 

- Teraz będziemy nadawać w czterech językach (białoruskim, rosyjskim, polskim i ukraińskim) i liczbę materiałów po ukraińsku pewnie z czasem trzeba będzie zwiększyć. Szczególnie, jeśli rosyjskie wojska uniemożliwiają pracę naszych ukraińskich kolegów - powiedział Alaksiej Dzikawicki, wicedyrektor Biełsatu.

Biełsat nadaje codziennie od 7:00 czasu białoruskiego (5:00 czasu polskiego). Kanał można oglądać poprzez satelitę Astra 4A (4,8°E), w wybranych polskich kablówkach, na YouTubie, a także za pomocą aplikacji BelsatSmart dla telewizorów z Android TV, smart TV firm Samsung i LG oraz aplikacji na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Do rosyjskojęzycznych widzów na Ukrainie program Biełsat docierał już wcześniej.
 
Kanał Biełsat TV jest częścią Telewizji Polskiej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...