reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
Koniec transmisji Premier League w Rosji

dodano: 2022-03-08 22:10
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Premier League

Premier League Football stands Together 360px 8 marca br. władze angielskiej ligi piłkarskiej Premier League i jej kluby jednogłośnie zgodziły się na zawieszenie umowy z rosyjskim partnerem telewizyjnym Rambler (Okko Sport) ze skutkiem natychmiastowym i przekazanie 1 mln funtów na wsparcie narodu ukraińskiego. Premier League i EFL zawieszają transmisje telewizyjne w Rosji, a kolejne władze lig piłkarskich (i nie tylko piłkarskich) zastanawiają się nad podobnymi ruchami, m.in. jest mowa o rozwiązaniu kontraktu przez Bundesligę czy DFB Pokal. Nie ma na razie informacji dotyczących LaLigi czy Serie A.

Premier League
Premier League


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzja Premier League, podjęta we wtorek 8 marca na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy w Londynie, poprzedziła weekendowe wsparcie dla Ukrainy, kiedy to kapitanowie klubów nosili specjalne opaski, a na telebimach wyświetlano informacje na ten temat. Angielscy kibice dołączali do piłkarzy, menedżerów, sędziów meczowych i personelu klubu w chwili refleksji i solidarności przed rozpoczęciem każdego meczu.

Wielkie ekrany wyświetlały napis: „Footbal stands together" („Piłka nożna stoi razem”) na tle niebiesko-żółtych barw ukraińskiej flagi. Te słowa były również pokazywane na telebimach podczas meczów.

Rosyjskie prawa telewizyjne na bieżący sezon Premier League należą do firmy Rambler i są transmitowane na platformie streamingowej OkkoTa umowa jest podobno warta około 6 mln funtów (7,8 mln dol.) rocznie dla Premier League. Kanał Match TV!, należący do rosyjskiego giganta energetycznego Gazpromu, ma rozpocząć 6-letni kontrakt z Premier League w sezonie 2022/23, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie anulowany.

Rosyjscy kibice raczej nie będą już mogli oglądać meczów Premier League w Okko Sport, a mecze EFL w Football TV, iFollow i innych serwisach streamingowych zostaną odcięte.

Prowadzone są rozmowy mające na celu powstrzymanie kanału Match TV! przed pokazywaniem pucharowych meczów FA Cup w Rosji w dniach 19 i 20 marca. Są z tym problemy, bo władze FA nie mają bezpośredniego kontraktu z rosyjską telewizją Match TV!, ponieważ w 2016 roku sprzedała prawa firmie pośredniczącej IMG.


 

Źródło: premierleague.com  yahoo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...