reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery przestaje nadawać w Rosji

dodano: 2022-03-09 18:49 | aktualizacja: 2022-03-09 19:08
autor: RO | źródło: cableman.ru/detector.media

Discovery Channel Amerykański gigant medialny Discovery Communications zawiesza działalność w Rosji z powodu działań wojennych, jakie prowadzi ten kraj na Ukrainie. Skutkiem decyzji jest wycofanie z rosyjskiego rynku kilkunastu kanałów tematycznych, takich jak Discovery, Animal Planet, Eurosport, HGTV, TLC i innych.

Discovery
kanały Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Discovery podjęła decyzję o zaprzestaniu nadawania kanałów i usług w Rosji - podała w oficjalnym oświadczeniu Media Alliance, spółka joint venture Narodowej Medialnej Grupy (NMG) i Discovery. Rosyjska firma NMG powstrzymała się od komentarza w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2015 r. NMG wraz z Discovery ogłosiły partnerstwo, zakładając spółkę Media Alliance, która od początku 2016 r. przejęła 11 kanałów telewizyjnych, należących do koncernu Discovery oraz 3 kanały grupy Turner. Tym samym nowo utworzona firma uzyskała 20% oglądalności na rosyjskim rynku płatnej telewizji. Obecnie Discovery Networks jest w 80% częścią NMG.

Discovery to jeden z największych i najstarszych graczy Pay-TV w kraju. Flagowy kanał Discovery Channel zaczął działać w Rosji w 1998 roku i przez ten czas był jednym z najpopularniejszych kanałów w Federacji Rosyjskiej. Jego udział był porównywalny z udziałem wielu krajowych kanałów telewizji naziemnej.

Dzisiaj w rosyjskich sieciach kablowych i platformach satelitarnych można znaleźć 20 kanałów Discovery. Oprócz Discovery Channel, będą to Animal Planet, Discovery Science, Discovery Ultra, DTX, Eurosport 1, Eurosport 2, Eurosport Gold, HGTV Home & Garden, ID Investigation Discovery, MotorTrend, TLC i inne.

Zauważmy, że CNN, BBC i inne instytucje zawiesiły nadawanie w odpowiedzi na nowe prawo grożące dziennikarzom karą więzienia za rozpowszechnianie „fałszywych" wiadomości o wojnie na Ukrainie. Kreml swoją wojnę nazywa "specjalną operacją wojskową". Kilka dni temu także serwis streamingowy Netflix zawiesił pracę w Rosji.

Źródło: cableman.ru  detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...