reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rosja bez dostępu do usługi Netflix [wideo]

dodano: 2022-03-07 12:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Variety/satkurier.pl

Netflix Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom Netflix zawiesił swoje usługi w Rosji, aby zaprotestować przeciwko inwazji tego kraju na Ukrainę. Wcześniej amerykański serwis streamingowy ogłosił, że wstrzymuje wszystkie przyszłe projekty i akwizycje z Rosji, dołączając do rosnącej listy firm, które zerwały więzi z tym krajem. Netflix pracował nad czterema rosyjskimi Originals. Niedawno odmówił również nadawania 20 rosyjskich bezpłatnych kanałów telewizyjnych, których wprowadzenie było wymagane zgodnie z rosyjskim prawem. Teraz firma podejmuje dodatkowy krok, całkowicie zamykając w Rosji swoją usługę.

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom / Netflix
Netflix Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, zdecydowaliśmy się zawiesić naszą usługę w Rosji - przekazało biuro prasowe Netflixa.

Problemy gospodarcze, z jakimi boryka się Rosja w wyniku decyzji o rozpoczęciu wojny z Ukrainą, są bardzo dotkliwe. Kraj ma do czynienia nie tylko z rozległymi sankcjami, lecz także wycofaniem się wielu korporacji i organizacji z Rosji. Firmy takie jak Microsoft, Apple i Dell ogłosiły, że zawiesiły sprzedaż w tym kraju, podczas gdy Ikea zamknęła sklepy, a Nike zapowiedziało, że nie będzie już realizować zamówień online. Jeśli chodzi o branżę rozrywkową, wszystkie główne wytwórnie ogłosiły, że przestają wydawać swoje filmy w Rosji.

Netflix wystartował w Rosji w 2016 roku i ma tam około 1 mln subskrybentów.

Warto dodać, że Netflix udostępnił za darmo na YouTubie swój dokument „Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom” z 2015 roku. Ponad 93 dni na Ukrainie - pokojowa studencka demonstracja zmieniła się w brutalną walkę o prawa obywatelskie...Warto dodać, że od 4 marca br. Netflix udostępnił dodatkowo w ustawieniach napisów język ukraiński. Nie jest on obecny przy wszystkich tytułach, a dla tych dostępnych do tej pory w Ukrainie. Część tytułów jest też opatrzonych ukraińskim dubbingiem (ich lista poniżej). 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...