reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Jak pomagać, a jak nie pomagać” w Radiu Tok FM

dodano: 2022-03-09 19:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Jak pomóc uchodźcom z Ukrainy, m.in. o czym pamiętać, zapraszając kogoś pod swój dach i jak się komunikować z gośćmi - tego można się dowiedzieć ze specjalnej serii porad przygotowanych przez Radio Tok FM (Agora). Na antenie stacji od niedzieli, 6 marca 2022 roku pojawiają się krótkie audycje autorstwa Anny Wacławik-Orpik, które - jak zapowiada nadawca, podpowiadają Polakom jak najskuteczniej nieść pomoc osobom uciekającym przed wojną do naszego kraju. Materiały są też dostępne dla wszystkich internautów na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji Tok FM. Wcześniej zespół dzienników „Express” i „Gazeta Wyborcza”, portalu gazeta.pl i Tok FM przygotował specjalną gazetę.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomoc uchodźcom wojennym nie jest łatwą rzeczą. O czym trzeba pamiętać, co warto robić, a czego unikać w sytuacji, gdy decydujemy się przyjąć kogoś pod swój dach? Specjalny poradnik Radia Tok FM zbiera doświadczenia dziennikarzy stacji oraz serwisu tokfm.pl, którzy stali się rodzinami goszczącymi uciekających z Ukrainy.

Przewodniki „Jak pomagać, a jak nie pomagać” autorstwa Anny Wacławik-Orpik emitowane są na antenie Radia Tok FM 5 razy dziennie. To krótkie porady na temat pomocy Ukraińcom i innym mieszkańcom objętego wojną kraju. Dzięki nim słuchacze Tok FM dowiedzą się m.in. jak rozmawiać z uchodźcami o finansach i jak spytać, czy potrzebna jest pomoc lekarza, a także czemu herbata to podstawowy gest gościnności.

Porady „Jak pomagać, a jak nie pomagać” można także odsłuchać w aplikacji Tok FM i na tokfm.pl - są one dostępne dla wszystkich internautów. Będą mieć również formę artykułu do przeczytania na tokfm.pl. Zespół stacji przygotował na razie 10 odcinków, ale chce je na bieżąco uzupełniać

To kolejny projekt redakcji Tok FM przygotowany w związku z wojną w Ukrainie. Wcześniej dziennikarze rozgłośni i tokfm.pl przygotowali specjalny materiał wideo, chcąc okazać solidarność z mieszkańcami kraju ogarniętego wojną. Tok FM włączyło się też przygotowanie specjalnego wydania gazety dla Ukraińców uciekających przed wojną, opublikowanego przez zespół wciąż działającego ukraińskiego „Expressu” i redakcję polskiego dziennika „Gazeta Wyborcza” (więcej tutaj).

Radio Tok FM na swojej antenie nieustannie przekazuje wiadomości na temat wciąż trwającej militarnej inwazji Rosji na Ukrainę - temat jest wiodącym w ostatnich dniach w publicystyce i informacjach. Na antenie stacji można też usłyszeć specjalne komunikaty po ukraińsku wyrażające solidarność z narodem ukraińskim.

„Jak pomagać, a jak nie pomagać” - emisja w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...