reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Śledztwa PRL i morderstwa w kwietniu w CBS Reality

dodano: 2022-03-14 03:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality logo W kwietniu br. kanał telewizyjny CBS Reality poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Pierwsi na miejscu zbrodni” (sezon 1.), „Kryminalne śledztwa PRL” (sezon 2.) i „Maniakalni zbieracze” (sezony 1. i 2.).

CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2022 roku w ofercie kanału CBS Reality:

„Pierwsi na miejscu zbrodni” 1
emisja: w niedziele (od 3 kwietnia br.) o 22:00

Program będzie emitowany premierowo w niedziele o godzinie 22:00, od 3 kwietnia do 5 czerwca br. Seria o prawdziwych zbrodniach ukazuje cały proces śledczy - od momentu odkrycia zbrodni aż do chwili, gdy sprawcy trafiają za kratki. Program ukazuje przebieg prawdziwych dochodzeń w sprawach o morderstwo, odkrywając ich zawiłości i przedstawiając pomysłowe metody stosowane w celu schwytania zabójcy. Każdy odcinek rozpoczyna się od odnalezienia ciała i przedstawienia miejsca zbrodni. Jak zapowiada nadawca, dzięki rekonstrukcjom miejsca zbrodni i relacjom z pierwszej ręki, widzowie mają okazję śledzić zwroty akcji w sprawie oczami specjalistów - od detektywów, techników kryminalistyki i lekarzy sądowych po ekspertów do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego, entomologów i prokuratorów. Ten cały proces to walka z czasem trzeba zdążyć zidentyfikować i przebadać zwłoki, znaleźć i zachować kluczowe dowody, a w końcu ująć i skazać zabójcę.

„Kryminalne śledztwa PRL” 2
emisja: w poniedziałki (od 11 kwietnia br.) o 22:00

Program będzie emitowany premierowo w poniedziałki o godzinie 22:00, od 11 kwietnia do 9 maja br. Drugi sezon dokumentalnej serii powraca do śledztw z lat 70. i 80. ubiegłego wieku - z czasów, gdy najważniejszymi narzędziami pracy milicji i dochodzeniowców były spryt, wnikliwość, obserwacja i wytrwałość. Każdy odcinek to historia innej zbrodni i wykrycia jej sprawcy. Bohaterami programu są ci, którzy do tego doprowadzili: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci: Zbigniew Lew-Starowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka. Wśród przedstawianych śledztw są te wszczęte po zaginięciach dzieci oraz takie, które zaczęło się od znalezienia walizek z fragmentami ciała. Dochodzenia prowadzone w miastach wielkoprzemysłowych i na wsiach. Śledztwo, które przy dzisiejszej technologii skończyłoby się schwytaniem sprawcy znacznie szybciej - i takie, które zostało utrudnione przez strajki sierpniowe (więcej tutaj).

„Maniakalni zbieracze” 1 i 2
emisja: w soboty i niedziele (od 16 kwietnia br.) o 14:00

Program będzie emitowany premierowo w weekendy od godziny 14:00, od 16 kwietnia do 7 maja br. (po dwa odcinki). Patologiczne zbieractwo osiąga w Wielkiej Brytanii rozmiary epidemii. Ponad milion osób w całym kraju jest uznawanych za maniakalnych zbieraczy. Co tak naprawdę skłania ludzi do gromadzenia przedmiotów i jak niszczycielski wpływ może to mieć na ich życie? Jak zapowiada nadawca, nowy serial dokumentalny dokładnie opisuje i bada potrzebę ekstremalnego gromadzenia ton niepotrzebnych przedmiotów, która sprawia, że życie ludzi staje się udręką. Widzowie przekonają się, że za każdym „chomikiem” kryje się fascynująca i bardzo osobista tajemnica. Seria spróbuje również odpowiedzieć na najtrudniejsze pytanie: „Dlaczego patologiczni zbieracze nie są w stanie niczego wyrzucić?”.
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...